НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Новизна Державної антикорупційної програми полягає у її сфокусованості на якості державної політики у сферах, найбільше вражених корупцією, – Андрій Вишневський 

05.04.2023
Новизна Державної антикорупційної програми полягає у її сфокусованості на якості державної політики у сферах, найбільше вражених корупцією, – Андрій Вишневський 

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) планує запуск спеціальної інтерактивної інформаційної системи, яка дозволить  координувати та контролювати виконання Державної антикорупційної програми на 2023-2025 рр. (ДАП). Це буде спеціальний портал зі  зручними функціями, що надасть можливість виконавцям ДАП ефективно управляти її реалізацією, а громадянському суспільству - відстежувати прогрес реалізації програми. 

Про це повідомив заступник Голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Андрій Вишневський під час презентації Державної антикорупційної програми на 2023-2025 рр. «Шлях до майбутнього без корупції: покрокова інструкція», що відбулася 5 квітня. 

За його словами, громадські організації, експерти зможуть коментувати в системі  моніторингу стан виконання кожного з понад 1 тис заходів ДАП. НАЗК допомагатиме виконавцям в реалізації Програми, а також здійснюватиме моніторинг і оцінку реалізації Антикорупційної стратегії та ДАП в цілому. 

Фокус нової Антикорупційної стратегії та Державної антикорупційної програми з її реалізації спрямований саме на унеможливлення корупційних практик на рівні формування державної політики у різних сферах суспільного життя, в першу чергу тих, де громадяни і бізнес найчастіше стикаються з корупцією.

«Перемога має дві складові: завдання воєнної поразки ворогу і розвиток стабільних демократичних інституцій. Для обох складових свобода від корупції має  критичне значення. Важливе поєднання зусиль щодо запобігання корупції та  невідворотності покарання за неї. Без ефективного запобігання боротьба з корупцією не може бути ефективною, і навіть кількість ув‘язнень не свідчитиме про подолання корупції. Новизна ДАП полягає якраз у тому, що вона  вперше містить компонент, пов'язаний із запобіганням корупції у ключових секторах державної політики - на первинному етапі її формування», – зазначив Андрій Вишневський. 

Серед пріоритетних сфер, які визначені в Антикорупційній стратегії та ДАП

  • справедливий суд, прокуратура та органи правопорядку;
  • державне регулювання економіки;
  • митна справа та оподаткування;
  • державний і приватний сектори економіки;
  • будівництво, земельні відносини та інфраструктура;
  • оборона; 
  • охорона здоров’я, освіта, наука та соціальний побут. 
ДАП спрямована на вирішення 73 важливих проблем, визначених Антикорупційною стратегією; досягнення 272 очікуваних  результатів. Програма передбачає понад тисячу заходів, які виконуватимуть понад 90 органів влади. Найбільше заходів покладено на НАЗК, Мін’юст, Мінекономіки, Мінфін, Міноборони, МОЗ.  Заступник Голови НАЗК зауважив, що ДАП   стосується всіх органів влади. «Це не лише документ НАЗК чи НАБУ; він залучає всю систему органів виконавчої  влади та правосуддя», – зазначив Андрій Вишневський. Він підкреслив, що виконання заходів ДАП допоможе суттєво покращити життя громадян і роботу бізнесу. 

«На рівні держави виконання ДАП забезпечить високу ефективність державної антикорупційної політики; зменшення рівня толерування корупції суспільством; покращення інвестиційного клімату; прозору повоєнну відбудову держави», – підсумував Андрій Вишневський. 

Крім того, виконання Державної антикорупційної програми дасть змогу щорічно економити понад 200 млрд грн за рахунок детінізації економіки. 

Презентація ДАП відбулася 5 квітня за сприяння Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) — провідної антикорупційної програми в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

Участь в обговоренні ДАП взяли міжнародні партнери, виконавці ДАП, високопосадовці Уряду, представники антикорупційної інфраструктури та громадських організацій. 

Новизна Державної антикорупційної програми полягає у її сфокусованості на якості державної політики у сферах, найбільше вражених корупцією, – Андрій Вишневський 
Новизна Державної антикорупційної програми полягає у її сфокусованості на якості державної політики у сферах, найбільше вражених корупцією, – Андрій Вишневський 

Останні новини

09.05.2025
15:36
Повні перевірки: ДБР повідомило про підозру екскерівниці Дніпропетровської МСЕК за недостовірне декларування
13:00
ОЕСР відзначила суттєвий прогрес України у розбудові публічної та ділової доброчесності – Віктор Павлущик
11:18
Повні перевірки декларацій за квітень: НАЗК виявило порушення на майже 459 млн грн
08.05.2025
16:45
Цивільна конфіскація: САП за матеріалами НАЗК заявила позов щодо визнання необґрунтованою частини активу, оформленого на родичку чинного міністра агрополітики 
15:00
Моніторинг способу життя: 4,85 млн грн можуть стягнути в дохід держави з колишнього в.о. керівника Харківського ТЦК
12:20
НАЗК завершило перевірку ДП «Ліси України»: виявлено низку корупційних ризиків та ініційовано п’ять розслідувань
10:53
Міжвідомча робоча група щодо вступу у ЄС схвалила проєкт дорожньої карти «Верховенство права»: що передбачає блок “Боротьба з корупцією”
07.05.2025
18:49
Команда НАЗК на Чернігівщині: корупційні ризики у відбудові та закупівлі, інституційна спроможність антикорупційних уповноважених
09:30
НАЗК нагадує політичним партіям про необхідність подати звіти за I квартал 2025 року
06.05.2025
18:45
Нові вакансії в НАЗК: запрошуємо фахівців у сфері роботи антикорупційних уповноважених, антикорполітики та HR
16:15
Моніторинг способу життя: 5,5 млн грн можуть стягнути в дохід держави з ексначальника Запорізького ТЦК
12:18
Закон vs приватний інтерес: як врегулювати конфлікт посадовцям органів виконавчої влади
05.05.2025
11:39
Анонс Публічна презентація Огляду доброчесності та антикорупційної політики України ОЕСР
09:30
Цивільна конфіскація: ВАКС стягнув 2 млн грн з начальника відділу з питань нотаріату у Закарпатській області
02.05.2025
12:48
Як урядовці та нардепи мають діяти у разі конфлікту інтересів
01.05.2025
17:51
Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Національного агентства з питань запобігання корупції «Про визнання таким, що втратило чинність, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 18 січня 2019 року № 43»
11:23
Недостовірні відомості на понад 22,5 млн грн: повні перевірки декларацій ексголовного податківця Тернопільщини
30.04.2025
12:15
НАЗК та антикорупційні установи країн Балтії обговорили питання співпраці в протидії корупції та зміцненні національної безпеки
10:03
Автоматизована перевірка декларацій: що означає отримана довідка в Реєстрі декларацій
28.04.2025
10:31
Сьогодні з 19:00 до 20:00 буде обмежено доступ до Реєстру декларацій
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua