Обговорення Антикорупційної стратегії: онлайн-дискусія «Забезпечення доброчесності судової влади як «вузьке місце» у боротьбі з корупцією»

«Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах», – зазначає стаття 21 Конституції України, практично повторюючи головний принцип Загальної декларації прав людини ООН. 

На жаль, для українського правосуддя досі не є притаманним дотримання цього базового, на перший погляд, принципу.

Так, деякі народні депутати продовжують шукати шляхів, аби задовольнити свої потреби в обхід усталених правил. Наприклад, направляючи депутатські звернення (строк розгляду яких значно коротший за передбачений для відповіді на звичайний запит) для отримання особистих консультації від НАЗК для заповнення декларацій. Такі депутатські запити та звернення зокрема надходили від Євгенія Мураєва, Сергія Тарути, Андрія Тетерука, Олексія Мушака, Олени Сотник.  

Шкода, але суди не завжди бачать у такій поведінці народних обранців порушення принципів Конституції та Закону України «Про запобігання корупції». Про це свідчать і постанови Печерського районного суду м. Києва стосовно Євгенія Мураєва, Сергія Тарути та Андрія Тетерука

То чому для українських судів особи, які порушують антикорупційне законодавство, часто виявляються «вищими» за решту осіб та як це змінити?

Зокрема про це поговоримо вже завтра (2 липня) об 11:00 під час онлайн-дискусії «Забезпечення доброчесності судової влади як «вузьке місце» у боротьбі з корупцією».

Модератор заходу – Голова Правління Фундації DEJURE, Михайло Жернаков.

Учасники:

  • Голова НАЗК – Олександр Новіков;
  • Заступник Голови Правління Центру Політико-правових Реформ – Роман Куйбіда; 
  • Керівниця напрямку судової реформи Центру Протидії Корупції – 

Галина Чижик;

  • Активістка Автомайдану, член Громадської ради при НАЗК – Катерина Бутко.

Посилання для участі в дискусії: bit.ly/NACP_Court. 

З проектом Антикорупційної стратегії можливо ознайомитися тут: bit.ly/3eu5car.

Розклад усіх публічних обговорень Антикорупційної стратегії: bit.ly/2B7Vigh.