НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

ОЕСР позитивно оцінила роботу системи антикорупційних органів України: звіт

18.03.2024

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) опублікувала Звіт антикорупційних реформ в Україні (далі - Звіт) за результатами пʼятого раунду моніторингу Стамбульського плану дій з боротьби проти корупції. Звіт засвідчив, що Україна за 2022 рік та перше півріччя 2023 року продемонструвала суттєвий прогрес у різних сферах боротьби з корупцією та розбудови доброчесності

Звіт оцінює антикорупційні реформи в Україні на основі набору індикаторів та  критеріїв оцінки у п'яти сферах діяльності. У ньому проаналізовано зусилля Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), Національного антикорупційного бюро (НАБУ), Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), Вищого антикорупційного суду (ВАКС), Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), органів прокуратури, судової влади та інших щодо внесення змін до законодавства, розбудови антикорупційних інституцій, заходів з виявлення, розслідування та судового провадження корупційних злочинів, а також визначено напрями, які потребують вдосконалення. 

Команда НАЗК впродовж року працювала над підготовкою відповідей на Анкету та супроводом процесу моніторингу, а неурядові організації та міжнародні партнери надали відповіді на моніторингову анкету та коментарі до проекту Звіту. Після двосторонніх консультацій цей звіт був представлений та обговорений на пленарному засіданні ОЕСР у жовтні 2023 року, де фахівці ОЕСР високо оцінили досягнення України в антикорупційній політиці.

“Формування та імплементація антикорупційної політики є ключовим напрямом державної політики України та довготривалої співпраці з ОЕСР. Висока оцінка ОЕСР діяльності НАЗК є показником того, що Україна зміцнює антикорупційну систему навіть під час війни, а також готова до прозорого повоєнного відновлення за допомоги міжнародних партнерів. Попри значні затримки з ухваленням Антикорупційної стратегії, Національному агентству вдалось оперативно та рішуче створити спеціальний підрозділ з питань координації та моніторингу антикорупційної політики, а також запустити ІТ-систему моніторингу реалізації антикорупційної політики (ІСМ ДАП). Зусилля команди НАЗК дають потужні результати”, – зазначив Голова НАЗК Віктор Павлущик.

У Звіті зазначається, що Антикорупційна стратегія та Державна антикорупційна програма є високоякісними, науково обґрунтованими політичними документами, розробленими в рамках інклюзивного та прозорого процесу.  

Щодо сфери "Декларування активів" експерти ОЕСР відзначили, що вона є вдосконаленою, прозорою та цифровізованою, охоплює широку категорію публічних службовців і має широку сферу застосування. Запроваджено ризик-орієнтовану перевірку декларацій, яка передусім зосереджена на високопосадовцях.

Загалом робота НАЗК оцінювалась у двох з п’яти сфер діяльності. 

Водночас у Звіті ОЕСР рекомендує Україні здійснити необхідні кроки, щоб якнайшвидше почати призначення суддів, а також приділяти належну увагу кримінальній відповідальності юридичних осіб.

Нагадаємо, влітку 2022 року Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль передав заявку на вступ нашої держави до ОЕСР.  НАЗК відіграє одну з ключових ролей в процесі інтеграції України до організації. ОЕСР об’єднує 37 найрозвиненіших країн світу. Метою діяльності ОЕСР є створення найкращих рішень для державної політики, яка сприятиме економічному процвітанню, рівним можливостям і добробуту.

Останні новини

28.06.2024
18:46
“Прозорі школи” і “Прозорі університети”: Офіс доброчесності НАЗК презентував проєкти для освітян з Волині
15:00
НАЗК та Укрзалізниця підписали меморандум про співпрацю в розбудові культури доброчесності
09:51
Побудова антикорупційного комплаєнсу і доброчесності в бізнесі: НАЗК презентувало настільну книгу
27.06.2024
18:13
Запобігання корупційним ризикам, викривання корупції та прозорість влади: команда НАЗК відвідала Волинь
26.06.2024
18:45
НАЗК припиняє фінансування політичній партії «Голос» через недостовірні відомості у звітах на майже 5 млн грн
17:21
Апеляція підтвердила рішення ВАКС стягнути активи колишніх керівників АТ «Мотор Січ», виявлені НАЗК
10:39
Анонс НАЗК презентує результати соціологічного експертного дослідження «Корупція в Україні 2023: погляд та оцінки експертів»
25.06.2024
10:34
Доброчесне лобіювання: НАЗК провело консультації з громадськістю щодо Правил етичної поведінки
22.06.2024
11:59
IACC-2024 у Вільнюсі: НАЗК зміцнює співпрацю з міжнародними партнерами з Євросоюзу та ОАЕ  
21.06.2024
18:18
НАЗК та Базельський інститут управління уклали меморандум про співпрацю
17:42
Антикорупційні та правоохоронні органи 25 держав підписали у Вільнюсі спільну заяву про координацію зусиль протидії корупції 
13:16
Анонс НАЗК запрошує до обговорення проєкту наказу про внесення змін до Порядку відбору декларацій для повної перевірки та її черговість
10:00
НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні законопроекту щодо посилення гарантій його незалежності
20.06.2024
15:42
Напередодні старту перемовин щодо членства в ЄС європейські урядовці вивчають стан роботи антикорупційної інфраструктури України  
11:27
НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення та декларування недостовірних відомостей на понад 25 млн грн у колишнього столичного податківця (виправлено)
19.06.2024
16:24
Співробітництво з міжнародними стейкхолдерами та залучення найкращих антикорупційних практик – робота делегації НАЗК у Вільнюсі 
09:33
Заходи Державної антикорупційної програми у секторі оборони: стан виконання і виклики 
18.06.2024
09:30
Голова НАЗК взяв участь в обговоренні управління корупційними ризиками у відбудові на засіданні Цільової антикорупційної групи при ОЕСР
17.06.2024
20:52
Всеволод Князєв тимчасово відсторонений від здійснення правосуддя на підставі рішення ВРП за скаргою НАЗК
09:43
Повні перевірки: не варто штучно нарощувати розмір готівки у декларації 
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua