НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НАЗК застерігає партію «Голос» від спроб зірвати відновлення звітування партій — Роман Сухоставець

Посилання скопійовано
НАЗК застерігає партію «Голос» від спроб зірвати відновлення звітування партій — Роман Сухоставець

Незалежність та доброчесність — поміж головних цінностей Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Так, учора НАЗК отримало звернення від народного депутата від фракції «Голос». У листі депутат свідчить про начебто наявність у Голови НАЗК конфлікту інтересів у зв’язку з представленням у Верховній Раді правок Президента України до законопроекту № 5253–1, який покликаний відновити звітування партій. При цьому у зверненні не міститься пояснення — який саме особистий інтерес виник у цій ситуації, на думку партії.

«НАЗК проведе моніторинг щодо конфлікту інтересів відповідно до чинного законодавства. Зазначимо, що стаття 134 регламенту Верховної Ради прямо передбачає, що «розгляд пропозицій Президента України починається з доповіді цих пропозицій посадовою особою, визначеною Президентом України». За практикою, яка склалася, такі пропозиції представляє керівник органу, що формує політику у відповідній сфері. В інших сферах такими органами є міністерства, у сфері запобігання корупції — НАЗК», — зазначив заступник Голови НАЗК Роман Сухоставець.

Водночас це звернення та відповідна публічна заява «Голосу» можуть свідчити про намагання фракції дискредитувати законопроект № 5253–1 та зірвати відновлення звітування партій.

Адже раніше НАЗК знайшло суттєві порушення у звіті «Голосу» та припинило його державне фінансування, як і у випадку двох інших парламентських партій. Отже, подання подальших звітів і їхня перевірка НАЗК можуть здаватися окремим членам фракції «Голос» ризикованими.

Спростувати цю позицію партія може, подавши публічно доступний звіт. Так, про власні фінанси «Голос» не звітував перед громадянами з 23 жовтня 2020 року.

Нагадаємо, що через закон, прийнятий у березні 2020 року, на сьогодні партії не зобов’язані подавати свої звіти до закінчення карантину та 40 днів після цього. Через це суспільство реально не знає, як парламентські партії, зокрема й «Голос», витрачають державне фінансування.

Що було раніше? Раніше 63 громадські та міжнародні організації просили Президента накласти вето на закон 5253–1 та забезпечити, аби він відновив звітування політичних партій.

НАЗК також закликало Президента України накласти вето та внесло свої пропозиції, співзвучні з думкою громадськості та міжнародних експертів. У результаті Голова НАЗК був визначений посадовою особою, відповідальною за представлення пропозицій у Верховній Раді.

Також подані Президентом пропозиції та відновлення звітування партій підтримали посли G7, що свідчить про нагальність прийняття таких змін у парламенті.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

29 Травня 2023
НАЗК виявило ознаки необґрунтованості активів у податківця
26 Травня 2023
Сімейні цінності: НАЗК виявило ознаки необґрунтованості активів у столичних службовців
26 Травня 2023
Ефективне виконання Державної антикорупційної програми забезпечить вступ України в ОЕСР та гарантуватиме прозорість у процесах відбудови 
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр