НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Повна перевірка декларації: звірка з реєстрами та встановлення достовірності даних

01.05.2024

Раніше ми розповідали про те, що відбувається з декларацією після її подання. Найцікавішим для суспільства та стресовим для державних службовців є етап проведення повної перевірки декларацій. Особливо актуальним це стало через кардинально новий ризик-орієнтований підхід НАЗК до відбору та перевірки декларацій. Тепер не важливим є рівень посади службовця, а вирішальним є показник ризикованості його декларації. Таким чином НАЗК зможе здійснити перевірку тих категорій декларантів, дістатися до яких раніше було неможливо - це керівники регіональних органів влади і контролю, керівники державних підприємств, голови місцевих рад і районних державних адміністрацій, правоохоронці та інші.

Першим етапом повної перевірки, яка здійснюється за затвердженим Порядком проведення повної перевірки декларації, є з’ясування достовірності задекларованих відомостей.

Уповноважена особа НАЗК шляхом автоматизованого розподілу отримує декларацію для перевірки. На першому етапі вона звіряє внесені дані в декларацію з тими даними, які є в загальнодержавних реєстрах.

Але не до всієї інформації НАЗК має доступ. Це може стосуватись обʼєктів за кордоном, криптовалюти. Крім того, можуть виникати сумніви щодо наявного обсягу готівки. 

У такому разі уповноважена особа НАЗК звертається до декларанта з проханням надати документи, на підставі яких внесено відомості у декларацію, для перевірки. Декларант за наявності зобов’язаний їх надати. При цьому він має право надати пояснення.

Закликаємо декларантів надавати документи і НАЗК не доведеться звертатися до інших органів, у тому числі за кордоном, для отримання інформації. Таке сприяння скоротить стресовий для багатьох термін проведення перевірки, а декларант скоріше отримає відповідну довідку за результатами перевірки.

Нагадаємо, що Порядком розмежовано поняття неточних та недостовірних відомостей залежно від загальної суми виявлених розбіжностей (невідповідностей) даних у всіх розділах декларації. Про те, як це вираховується, ми розповідали тут.

Нагадаємо, повідомлення про розпочату повну перевірку декларант отримає в особистому кабінеті в Реєстрі декларацій. Інформацію про тих, чиї декларації потрапили на повну перевірку, зможуть побачити це на офіційному сайті НАЗК у розділі “Моніторинг діяльності НАЗК”. Тут також розміщуються довідки за результатами повних перевірок та інформація про направлені до компетентних органів обґрунтовані висновки про виявлені порушення. 

За результатами проведеної повної перевірки декларант отримує примірник довідки та має обов’язок подати декларацію з достовірними відомостями упродовж 10 днів. У разі встановлення недостовірних відомостей та інших порушень з боку НАЗК вживаються заходи реагування відповідно до компетенції органів, а також повідомляється керівник органу, в якому працює декларант.

Наголошуємо, що початок повної перевірки ще не означає, що декларант вчинив корупційне або повʼязане з корупцією правопорушення.

Останні новини

16.05.2025
11:39
Субвенція на створення освітнього простору в школах: завдяки врахуванню рекомендацій НАЗК усунуто можливу корупційну схему
15.05.2025
11:12
Авторизація на провадження митної брокерської діяльності: завдяки врахуванню рекомендацій НАЗК усунуто можливість корупційних схем
09:29
Повні перевірки декларацій двох директорів КП Харкова: виявлено недостовірні відомості на понад 14 млн грн
14.05.2025
11:28
Конфлікт інтересів: кримінальні провадження за матеріалами НАЗК, обґрунтовані висновки і протоколи
13.05.2025
17:29
Як отримати інформацію з Реєстру порушників
09.05.2025
15:36
Повні перевірки: ДБР повідомило про підозру екскерівниці Дніпропетровської МСЕК за недостовірне декларування
13:00
ОЕСР відзначила суттєвий прогрес України у розбудові публічної та ділової доброчесності – Віктор Павлущик
11:18
Повні перевірки декларацій за квітень: НАЗК виявило порушення на майже 459 млн грн
08.05.2025
16:45
Цивільна конфіскація: САП за матеріалами НАЗК заявила позов щодо визнання необґрунтованою частини активу, оформленого на родичку чинного міністра агрополітики 
15:00
Моніторинг способу життя: 4,85 млн грн можуть стягнути в дохід держави з колишнього в.о. керівника Харківського ТЦК
12:20
НАЗК завершило перевірку ДП «Ліси України»: виявлено низку корупційних ризиків та ініційовано п’ять розслідувань
10:53
Міжвідомча робоча група щодо вступу у ЄС схвалила проєкт дорожньої карти «Верховенство права»: що передбачає блок “Боротьба з корупцією”
07.05.2025
18:49
Команда НАЗК на Чернігівщині: корупційні ризики у відбудові та закупівлі, інституційна спроможність антикорупційних уповноважених
09:30
НАЗК нагадує політичним партіям про необхідність подати звіти за I квартал 2025 року
06.05.2025
18:45
Нові вакансії в НАЗК: запрошуємо фахівців у сфері роботи антикорупційних уповноважених, антикорполітики та HR
16:15
Моніторинг способу життя: 5,5 млн грн можуть стягнути в дохід держави з ексначальника Запорізького ТЦК
12:18
Закон vs приватний інтерес: як врегулювати конфлікт посадовцям органів виконавчої влади
05.05.2025
11:39
Анонс Публічна презентація Огляду доброчесності та антикорупційної політики України ОЕСР
09:30
Цивільна конфіскація: ВАКС стягнув 2 млн грн з начальника відділу з питань нотаріату у Закарпатській області
02.05.2025
12:48
Як урядовці та нардепи мають діяти у разі конфлікту інтересів
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua