23 грудня підписано закон, який покликаний відновити кримінальну відповідальність за умисне декларування недостовірних відомостей та умисне неподання декларації. За цей закон проголосували всі фракції та групи парламенту.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) нагадує, що цим законом не передбачено позбавлення волі у випадку, якщо посадовець умисно не задекларував своє майно або ж взагалі умисно не подав декларацію.
«У той час, коли суспільство очікує на достойне покарання для корупціонерів, НАЗК позбавили жодної можливості продемонструвати, що за неправдиві дані в деклараціях посадовці справді несуть відповідальність. Ми сподіваємося, що ця ситуація не залишиться без вирішення, і парламент внесе відповідні зміни до закону», — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.
Закон передбачає, що навіть у випадку, коли особа не задекларує майна на більше ніж 4000 неоподатковуваних мінімумів (~8 млн грн), вона може отримати покарання у вигляді штрафу до 85 тис. грн, громадських робіт або обмеження волі на строк до 2 років.
Тож, навіть якщо посадовець не задекларував власну яхту марки Bertram, автомобіль Bugatti або годинник Rolex, йому можуть призначити покарання у вигляді штрафу, який становить трохи більше як 1% від вартості незадекларованого майна.
Разом із тим, робота НАЗК лишається заблокованою. Закон, який відновлює функції Агентства, досі не набув чинності.
Позиція НАЗК лишається незмінною: за умисне зазначення недостовірних відомостей на більш ніж 1 млн грн має передбачатися позбавлення волі.

