НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Проведення Кабінетом Міністрів розслідування щодо т.в.о. президента «Енергоатому» — приклад підвищення стандартів захисту викривачів в Україні

Посилання скопійовано
Проведення Кабінетом Міністрів розслідування щодо т.в.о. президента «Енергоатому» — приклад підвищення стандартів захисту викривачів в Україні

На виконання припису Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Кабінет Міністрів України прийняв рішення створити комісію та провести службове розслідування стосовно т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом».

«НАЗК вітає таке рішення Уряду. Це ще один приклад того, що Україна системно підвищує стандарти захисту викривачів. Впевнений, що таке рішення слугуватиме гарною мотивацією для доброчесних громадян, які повідомляють про корупцію», — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

У чому суть порушень ДП «НАЕК «Енергоатом»?

Раніше НАЗК здійснило перевірку дотримання службовими особами ДП «НАЕК «Енергоатом» вимог законодавства і виявило системні порушення антикорупційного законодавства, поміж яких:

  • непроведення ДП «НАЕК «Енергоатом» оцінки корупційних ризиків у 2020 році. Зважаючи на те, що підприємство формує 4 % ВВП країни та виробляє 55 % електроенергії в Україні, така оцінка є критично необхідною;
  • незаконне відсторонення від виконання обов’зків уповноваженого із реалізації антикорупційної програми підприємства Олега Поліщука. Також було порушено права цього уповноваженого як викривача — раніше він повідомив про ознаки корупційних злочинів у діях керівництва підприєства до Національного антикорупційного бюро України.

У зв’язку з тим, що функції управління ДП «НАЕК «Енергоатом» здійснює Уряд, НАЗК внесло припис Кабінету Міністрів для проведення службового розслідування. Мета службового розслідування — виявити причини та умови, що сприяли порушенням вимог Закону України «Про запобігання корупції». За результатами розслідування винні особи мають бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Які заходи здійснює НАЗК для захисту викривача?

Зараз НАЗК виконує всі заходи з метою захисту Олега Поліщука, трудові права якого як викривача та уповноваженого порушено.

Зокрема, Шевченківським районним судом міста Києва у двох судових справах за участі НАЗК прийнято рішення на користь викривача:

1.Суд визнав незаконним наказ т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» про застосування дисциплінарного стягнення щодо викривача. НАЗК як третя особа допомогло довести суду, що цей наказ суперечить закону, оскільки його ухваленню передувало незаконне службове розслідування та відсторонення Уповноваженого від посади.

2.Суд визнав незаконним закриття слідчим Національної поліції провадження про незаконне звільнення викривача. НАЗК, реалізувавши своє право брати участь у судовому розгляді справ, провадження в яких відкрито за заявами викривачів, підтримало його скаргу та обґрунтувало незаконність звільнення уповноваженого.

Наразі НАЗК бере участь як третя особа ще у двох судових справах за позовами викривача, що перебувають у провадженні Шевченківського районного суду міста Києва.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

30 Вересня 2022
«Антикорупційна стратегія може стати основною рамкою для запобігання корупційних ризиків під час відновлення України», – заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський
29 Вересня 2022
Проект постанови Уряду про переведення ветеранів, ВПО, дітей загиблих воїнів на навчання за бюджетні кошти містить корупційні ризики, – експертиза НАЗК
28 Вересня 2022
«Реалізація Антикорупційної стратегії допоможе залучити значні інвестиції в Україну», – Олександр Новіков під час зустрічі з представниками Американської торговельної палати в Україні
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр