За матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) заявили позов до Вищого антикорупційного суду про визнання необґрунтованими активів на майже 5,9 млн грн, що належать начальнику одного з управлінь Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області та стягнення їх в дохід держави.
Відповідно до ст. 290 Цивільного кодексу України активи можуть бути конфісковані в дохід держави.
НАЗК встановило, що члени сім’ї та родичі службовця упродовж 2019-2023 років набули у власність дві квартири (у Києві і Харкові) та 3 автомобілі. Зібрані під час моніторингу способу життя службовця матеріали вказують на те, що майно було придбане саме за дорученням посадовця Державної міграційної служби.
Зокрема, квартири були куплені його близькими особами і згодом подаровані дружині чиновника.
Разом з тим, його теща і тесть у 2023-2024 стали власниками трьох дороговартісних автомобілів, довіреність на експлуатацію та розпорядження якими згодом надали посадовцю та його дружині.
Аналіз доходів та видатків близьких осіб службовця вказує на їхню неспроможність купити зазначене рухоме та нерухоме майно за рахунок коштів, отриманих із законних джерел.
Посадовець, який понад 10 років працює в державній міграційній службі, та його дружина, яка взагалі немає офіційних доходів, також не мали законних доходів для набуття майна.
У порядку забезпечення позову судом накладено арешт на активи, які є предметом спору, а також на інші активи відповідачів, які відповідають їхній вартості.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.