НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Українці стали активніше повідомляти про корупцію: НАЗК презентувало дослідження «Корупція в Україні 2024: розуміння, сприйняття, поширеність»

24.01.2025

Корупція продовжує залишатися на другому місці серед основних проблем в Україні після збройної агресії росії. В цьому за підсумками 2024 року переконані 79,4% громадян і 76% представників бізнесу. Водночас попри те, що 9 з 10 українців вважають корупцію поширеною проблемою, частка тих, хто реально стикався з корупційними проявами за минулий рік, склала 18,7% громадян і 23,2% представників бізнесу.

Про це свідчать результати загальнонаціонального соціологічного дослідження «Корупція в Україні 2024: розуміння, сприйняття, поширеність», яке провела соціологічна компанія Info Sapiens на замовлення Національного агентства  з питань запобігання корупції (НАЗК). 

“На ставлення суспільства до корупції впливає низка факторів, серед яких головними є виснаженість українців війною, традиційно високий рівень недовіри до держави та постійне висвітлення корупції в інформаційному просторі. І якщо комунікація в медіа переважно є предметною, то дискурс у соціальних мережах поєднує здебільшого емоційні оціночні міркування та дезінформацію про корупцію”, — зазначив під час публічної  презентації дослідження Голова НАЗК Віктор Павлущик.

При цьому, за словами очільника Національного агентства, високе сприйняття корупції характерне не тільки для України. Так, за даними Єврокомісії, в середньому 7 з 10 європейців вважають корупцію широко розповсюдженою у своїх країнах і ця кількість зростає останнім часом. А в таких країнах, як Мальта, Кіпр, Португалія, Хорватія та Греція, відсоток населення, який вважає свою країну корумпованою, навіть більший, ніж в Україні.

“Разом із новими корупційними викликами, які принесла війна, повномасштабне вторгнення також сприяло важливим змінам у ставленні громадян до корупції. Нині маємо найбільший в історії відсоток українців — 58% на противагу 43% у 2017 році, — які негативно ставляться до корупційних проявів та обирають викривальну модель поведінки. Рекордною зараз є і частка тих, хто повідомив про корупцію компетентним органам: 17,2% представників бізнесу та 9,7% населення. Це вкрай важливі зрушення, адже у 2020 році частка тих, хто повідомляв про корупцію серед населення, була на рівні лише 3,3%. Ці дані свідчать про те, що українці не толерують корупцію не тільки на словах, а й на практиці”, — сказав Віктор Павлущик.

За оцінкою корупційного досвіду населення, найбільше шансів стикнутися з корупцією мають ті, хто отримує послуги у сфері будівництва та земельних відносин,  медицини та  діяльності правоохоронних органів.

З точки зору бізнесу до найбільш корумпованих сфер  відносяться: митниця,  постачання електрики, газу і води, правоохоронні органи та сфера будівництва та земельних відносин.

За словами Віктора Павлущика, дані дослідження будуть використані при розробці наступної Антикорупційної стратегії на 2026-2030 рр. 

З результатами опитування можна ознайомитися за посиланням.

Останні новини

09.05.2025
15:36
Повні перевірки: ДБР повідомило про підозру екскерівниці Дніпропетровської МСЕК за недостовірне декларування
13:00
ОЕСР відзначила суттєвий прогрес України у розбудові публічної та ділової доброчесності – Віктор Павлущик
11:18
Повні перевірки декларацій за квітень: НАЗК виявило порушення на майже 459 млн грн
08.05.2025
16:45
Цивільна конфіскація: САП за матеріалами НАЗК заявила позов щодо визнання необґрунтованою частини активу, оформленого на родичку чинного міністра агрополітики 
15:00
Моніторинг способу життя: 4,85 млн грн можуть стягнути в дохід держави з колишнього в.о. керівника Харківського ТЦК
12:20
НАЗК завершило перевірку ДП «Ліси України»: виявлено низку корупційних ризиків та ініційовано п’ять розслідувань
10:53
Міжвідомча робоча група щодо вступу у ЄС схвалила проєкт дорожньої карти «Верховенство права»: що передбачає блок “Боротьба з корупцією”
07.05.2025
18:49
Команда НАЗК на Чернігівщині: корупційні ризики у відбудові та закупівлі, інституційна спроможність антикорупційних уповноважених
09:30
НАЗК нагадує політичним партіям про необхідність подати звіти за I квартал 2025 року
06.05.2025
18:45
Нові вакансії в НАЗК: запрошуємо фахівців у сфері роботи антикорупційних уповноважених, антикорполітики та HR
16:15
Моніторинг способу життя: 5,5 млн грн можуть стягнути в дохід держави з ексначальника Запорізького ТЦК
12:18
Закон vs приватний інтерес: як врегулювати конфлікт посадовцям органів виконавчої влади
05.05.2025
11:39
Анонс Публічна презентація Огляду доброчесності та антикорупційної політики України ОЕСР
09:30
Цивільна конфіскація: ВАКС стягнув 2 млн грн з начальника відділу з питань нотаріату у Закарпатській області
02.05.2025
12:48
Як урядовці та нардепи мають діяти у разі конфлікту інтересів
01.05.2025
17:51
Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Національного агентства з питань запобігання корупції «Про визнання таким, що втратило чинність, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 18 січня 2019 року № 43»
11:23
Недостовірні відомості на понад 22,5 млн грн: повні перевірки декларацій ексголовного податківця Тернопільщини
30.04.2025
12:15
НАЗК та антикорупційні установи країн Балтії обговорили питання співпраці в протидії корупції та зміцненні національної безпеки
10:03
Автоматизована перевірка декларацій: що означає отримана довідка в Реєстрі декларацій
28.04.2025
10:31
Сьогодні з 19:00 до 20:00 буде обмежено доступ до Реєстру декларацій
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua