Офіс доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) провів щорічний Тиждень доброчесності, організувавши низку заходів для закладів освіти та публічних службовців. Ця ініціатива покликана популяризувати принципи доброчесності, прозорості та боротьби з корупцією в Україні. В заходах взяли участь кілька тисяч освітян, школярів, студентів та публічних службовців
Однією з центральних подій Тижня став Всеукраїнський урок доброчесності, до якого долучилися школи з різних куточків України. За словами представниці Управління просвітницької роботи та навчальних програм НАЗК Альони Хилько, головне завдання таких уроків — виховати майбутнє покоління, яке будуватиме країну без корупції.
“Завдяки цікавій формі подачі матеріалу та інтерактивним завданням учні змогли краще зрозуміти, що таке доброчесність, корупція, хабарництво, чому доброчесність є основою справедливого суспільства та як кожен з учнів може сприяти утвердженню цих цінностей у повсякденному житті. Уроки мали практичне значення, адже акцент був зроблений на прикладах із реального життя, які допомогли дітям усвідомити важливість своїх дій у майбутньому”, — зазначила директорка київського ліцею «Голосіївський» №241 Наталія Шульга.
Інтерактивні уроки доброчесності та антикорупції для українських школярів разом із працівниками Офісу доброчесності НАЗК також провели студенти, які є учасниками проєкту “Прозорі університети” та вивчають дисципліну “Антикорупція та доброчесність”. Учні дізналися про форми корупції, її наслідки та роль кожного в боротьбі з цим явищем. Уроки проходили як в онлайн, так і в офлайн форматах, а всі учасники отримали сертифікати про участь.
Форум “Доброчесність для освіти” зібрав понад 100 освітян, школярів і батьків. Разом вони обговорили, як зробити систему освіти доброчеснішою та прозорішою.
Студенти з понад 20 українських вишів, що вивчають курс “Антикорупція та доброчесність”, взяли участь в онлайн-лекціях, на яких обговорювали ефективні стратегії боротьби з корупцією, методи протидії інтернет-шахрайству та роль доброчесності в суспільному житті. Серію таких лекцій провели представники НАЗК, Кіберполіції і громадського сектору. Зокрема, радник Голови НАЗК Олександр Стародубцев розповів про те, що таке доброчесність на рівні особистості, держави та країни, і чому важливо дотримуватись високих етичних стандартів у всіх сферах життя. А голова правління ГО “Антикорупційний штаб”, заступник голови Громадської ради при НАЗК Сергій Миткалик ознайомив студентів з інноваційними диджитал інструментами для громадської участі та моніторингу антикорупційних процесів.
Крім того, в рамках Тижня доброчесності провели низку вебінарів та тренінгів для публічних службовців. Зокрема, вебінар з питань фінансової доброчесності зібрав понад 4 тисяч учасників. Серед них були керівники організацій та установ, уповноважені особи з питань запобігання та виявлення корупції, представники служб управління персоналом, працівники державних органів та органів місцевого самоврядування.
“Учасники продемонстрували високу активність та зацікавленість в усіх наших заходах. Школярі із захопленням брали участь у дискусіях, студенти активно долучалися до ініціатив, а публічні службовці надають зворотний зв’язок про впровадження отриманих знань на практиці”, — зазначила Альона Хилько, менеджерка проєкту “Прозора школа”.