НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК готове надати максимальну допомогу в розробці чітких критеріїв доброчесності суддів

26.04.2024

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) готове надати максимальну допомогу в розробці чітких критеріїв доброчесності суддів. На цьому наголосив Голова НАЗК Віктор Павлущик під час засідання  круглого столу «Правосуддя майбутнього: добір та призначення суддів», організованого видавництвом «Юридична практика».

В заході також взяли участь представники Верховного Суду, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, Ради суддів України, Вищого антикорупційного суду, Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, Офісу Президента України.

Під час дискусії, зокрема, йшлося про забезпечення правосуддя в умовах викликів, пов’язаних з повномасштабним вторгненням рф, наповнення судової системи кваліфікованими, доброчесними кадрами, декларування суддів тощо.

Спікери детально обговорили поточну кадрову ситуацію в судах, варіанти швидшого заповнення суддівських вакансій, недоліки наявних механізмів підготовки, добору й призначення суддів та їхнього удосконалення, конкурсні процедури та больові точки кваліфікаційного оцінювання суддів.

За словами Голови НАЗК, у контексті судової реформи доброчесність суддів є стратегічним інструментом для забезпечення незалежності та прозорості судової системи. Вона є тим фактором, що зміцнює довіру громадян до судової влади зокрема та держави загалом, що під час війни є фактором суспільної єдності і питанням національної безпеки.

«Критерії доброчесності всі розуміють по-своєму. Тому в Державній антикорупційної програмі на 2023-2025 роки (ДАП) є окремий захід, що передбачає розроблення проекту єдиних індикаторів для оцінки доброчесності та професійної етики судді та критерію доброчесності кандидата на посаду судді. В цьому питанні НАЗК готове надати максимальну допомогу. Ми вже розробили проект критеріїв публічної доброчесності з універсальними питаннями до кандидатів на посади публічної служби. Наразі він доопрацьовується з урахуванням найкращих практик проведення конкурсів на топпосади і в перспективі може бути використаним при розробці критеріїв,  передбачених ВРП і ВККС для добору суддів», - зазначив Голова НАЗК.

НАЗК бере активну участь у розбудові етики доброчесності суддів та максимально зацікавлене в узгодженні та прискоренні її впровадження. Адже судова система потребує невідкладного наповнення доброчесними кадрами.

«Одна з основних функцій НАЗК – забезпечення електронного декларування публічних службовців та перевірка декларацій. Судді за своїм статусом зобов’язані декларуватися. В НАЗК проводиться величезна робота з автоматизації процесів декларування та перевірки декларацій. Ми намагаємось максимально спростити роботу службовцям, які повинні подавати декларації. Прагнемо нівелювати ті фактори, які призводять до помилок та чіткіше визначати, чи умисними вони були. Проте проблемою сьогодні є непогодження порядків здійснення повної перевірки декларацій, поданих суддями, суддями Конституційного Суду України. Ми повинні невідкладно винести це питання на спільне узгодження позицій задля більш ефективної роботи НАЗК та всієї судової системи», - заявив Віктор Павлущик.

«Юридична практика» – одне з профільних українських видавництв, під егідою якого щороку проводиться близько 25 юридичних форумів та дискусій, які збирають правників, представників влади та бізнесу для обговорення актуальних питань, що турбують професійну спільноту.

Фото: Юридична практика
Фото: Юридична практика
Фото: Юридична практика
Фото: Юридична практика

Останні новини

17.05.2024
17:14
Другий етап повної перевірки декларації: визначення точності оцінки задекларованих активів 
10:13
НАЗК та АРМА посилюють співпрацю у розшуку необґрунтованих активів за кордоном
16.05.2024
16:03
НАЗК розпочало аналіз корупційних ризиків у централізованих тилових закупівлях для ЗСУ
14.05.2024
17:11
Національне агентство презентувало новий посібник з управління корупційними ризиками для обласних адміністрацій
13.05.2024
12:19
Строки підключення організацій до Порталу викривачів змінено 
10.05.2024
16:45
НАЗК виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у начальника сервісного центру МВС на Дніпропетровщині на 7 млн грн
12:45
НАЗК долучилось до експертних консультацій щодо реформування системи оборонних закупівель за стандартами НАТО 
11:37
Майже 200 політичних партій не виконали вимогу закону щодо звітування до НАЗК 
09.05.2024
10:32
НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні проекту Порядку проведення логічного та арифметичного контролю декларацій 
08.05.2024
15:48
Доброчесне лобіювання, співпрацю та декларування обговорив Голова НАЗК з представниками Американської торговельної палати
11:01
Голів та членів лікарсько-консультативних комісій виключено з переліку декларантів: закон набув чинності
07.05.2024
11:28
Повна перевірка декларацій міського голови Очакова: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення та недостовірних відомостей
10:32
Конфлікт інтересів: протоколи та приписи НАЗК у квітні 
06.05.2024
12:20
Антикорекспертиза та законодавчі ініціативи: НАЗК і народні депутати визначили пріоритетні напрями співпраці
11:26
Недостовірні відомості на понад 55,8 млн грн виявлено за результатами 51 повної перевірки декларацій
03.05.2024
09:25
Здійснено моніторинг 392 нормативно-правових актів, виявлено корупційні ризики у п’яти з них: результати антикорупційної експертизи НАЗК за квітень
02.05.2024
14:20
Нардепу повідомили про підозру за незаконне збагачення на понад 11 млн грн
01.05.2024
17:11
Повна перевірка декларації: звірка з реєстрами та встановлення достовірності даних
30.04.2024
17:13
НАЗК внесло зміни до Порядку ведення Єдиного порталу повідомлень викривачів. Що вони передбачають?
29.04.2024
17:56
Голова НАЗК та керівництво EUACI окреслили виклики для антикорупційної інфраструктури на найближчий період 
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua