Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з громадською організацією «Антикорупційний штаб» презентують перший діджитал інструмент для виявлення прихованих інтересів у публічних службовців.
Портал допоможе буквально за кілька кліків шукати зв’язки між особою та компаніями, які беруть участь у тендері в установі, де працює чи працював службовець, посадовців, які працюють із близькими особами в одному органі, а ще перевірити чи не отримував такий чиновник ризикові подарунки.
Робота алгоритму виявляє 11 типів можливих ризиків, використовуючи для цього інформацію з відкритих джерел. Завдяки чому пришвидшується процес пошуку можливих порушень та прослідковуються зв’язки, які майже неможливо виявити самостійно.
Кому Портал може бути корисним?
Інформацією на Порталі вже користуються працівники НАЗК для виявлення можливих зв’язків у публічних службовців, які можуть свідчити про конфлікт інтересів. Алгоритм може також допомогти суттєво пришвидшити роботу Нацполіції, антикорупційних уповноважених, журналістів-розслідувачів та громадських активістів для пошуку прихованих інтересів.
Учасники заходу:
- Олександр Новіков, Голова НАЗК;
- Сергій Миткалик, Голова правління ГО «Антикорупційний штаб»;
- Данило Молчанов, керівник проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS»;
- Олексій Орловський, директор програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».
Місце проведення: прес-центр «Укрінформ», м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»).
Онлайн-трансляція буде доступна на YouTube-каналі «Укрінформу»: https://www.youtube.com/watch?v=4z8vWQYgfGU
Форма реєстрації на презентацію: https://bit.ly/3kMSQzj.
Звертаємо увагу, що у зв’язку з посиленням карантинних заходів для участі в події потрібно продемонструвати організаторам сертифікат про вакцинацію (у паперовій формі або в додатку «Дія») або результати ПЦР-тесту.
Проект реалізований у межах проекту міжнародної технічної допомоги USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Міжнародному фонду «Відродження».