Нова робота - це завжди складно. Складніше, якщо нова ще й сфера ваших обов'язків, а наставника, який може вам допомогти, немає.
Щоб такого не відбулося з антикорупційними уповноваженими, НАЗК підготувало спеціальну добірку ресурсів та інструментів, які допоможуть антикорупційним уповноваженим, які починають свій професійний шлях у цій сфері.
- Антикорупційний портал. Це спеціальний ресурс, де знаходиться актуальна інформація, яка потрібна для роботи уповноваженого. Наприклад, на ресурсі можна знайти першу веб-бібліотеку корупційних ризиків у діяльності органів влади (розділ «Каталог корупційних ризиків органів влади»). Крім того, у майбутньому на Порталі також з'явиться персональний кабінет антикорупційного уповноваженого, де ви можете одразу формувати та надсилати антикорупційну програму, а також отримувати оперативний фідбек від працівників НАЗК. (https://antycorportal.nazk.gov.ua/)
- База знань НАЗК. Це інформаційний ресурс, де ви легко можете знайти будь-які роз'яснення НАЗК. Зокрема, там є окремий розділ “Антикорупційні уповноважені”, де зібрані всі нормативно-правові акти і методичні рекомендації для уповноважених. Також у Базі знань працює пошук за ключовим словом. (https://wiki.nazk.gov.ua/)
- Онлайн-курс “Впливай-викривай”. Завдяки цьому безкоштовному освітньому курсу ви дізнаєтеся як розглядають повідомлення про корупцію та почуєте про успішні кейси викривачів. (https://bit.ly/3oO7yci)
- Чек-лист з дедлайнами подання обов'язкових антикорупційних заходів. Всі обов'язкові антикорупційні заходи мають чіткий термін виконання: від повідомлення НАЗК про неподання посадовцями декларацій до проведення оцінки корупційних ризиків. Для того, щоб ви не шукали вимоги по часу у різних документах та завжди мали їх під рукою НАЗК і створило цю пам'ятку. Вона допоможе вам завжди дотримуватися дедлайнів. (https://bit.ly/3kAZ8lS)
- Чек-лист як підготувати антикорупційну програму так, щоб вона не повернулася без розгляду. Поширеною проблемою для новачків може стати підготовка антикорупційної програми органу в якому вони працюють. Для того, щоб підготувати всі необхідні документи та надіслати їх до НАЗК без повернення, ви можете скористатися нашими рекомендаціями за посиланням (https://bit.ly/2YIfKzW).
- Методична настанова для коректного візування документів. Саме від уповноваженого залежить, чи містить той чи інший документ органу влади корупційні ризики. З цією метою уповноважений візує усі найважливіші документи. Для того, щоб ви точно не пропустили жодного корупційного ризику, НАЗК підготувало спеціальну методологічну настанову (https://bit.ly/3oTZdDL).
Антикорупційний портал та ще п’ять продуктів НАЗК, які допоможуть нещодавно призначеному антикорупційному уповноваженому
Антикорупційний портал та ще п’ять продуктів НАЗК, які допоможуть нещодавно призначеному антикорупційному уповноваженому