Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало серію громадських обговорень проекту Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки (ДАП), що розробляється на виконання Антикорупційної стратегії до 2025 року.
Ухвалення Антикорупційної стратегії до 2025 року є одним із найважливіших кроків до європейської інтеграції України. Крім того, зважаючи на вимоги часу, документ буде синхронізовано з планами відновлення держави після війни, вимогами щодо вступу України до Європейського Союзу й Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), а також положеннями інших стратегічних документів.
Про це зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков під час першого громадського обговорення ДАП.
«Наступним кроком є розробка та деталізація заходів Державної антикорупційної програми з виконання Антикорупційної стратегії, яка має стати якісним інструментом впровадження антикорупційної політики та розбудови України як справжньої європейської держави», – зазначив Олександр Новіков.
Перша дискусія була присвячена третьому Розділу ДАП щодо забезпечення невідворотності відповідальності за корупцію, зокрема питанням дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності.
За словами Голови НАЗК, цей розділ важливий з точки зору фіксації рівня довіри громадян до держави. «Він буде зафіксований тільки тоді, коли усі державні органи та система відповідальності за корупцію дадуть відповідь на запит громадян на справедливість», – зазначив Олександр Новіков.
Також Голова НАЗК звернув увагу на важливість залучення до дискусії усіх зацікавлених сторін.
«Як і під час розробки Антикорупційної стратегії, ми прагнемо максимального залучення представників усіх органів влади, бізнесу, громадських і міжнародних організацій. Бо тільки за такого підходу буде забезпечено повний цикл формування та реалізації державної антикорупційної політики, її відповідність найкращим міжнародним практикам і стандартам Конвенції ООН проти корупції», – зазначив Олександр Новіков.
Керівник Департаменту антикорупційної політики НАЗК Дмитро Калмиков окреслив проблеми й рішення в питаннях дисциплінарної та адміністративної відповідальності.
Також учасники обговорили проблемні питання забезпечення кримінальної відповідальності за корупційні та пов'язані із корупцією правопорушення.
Представники громадських організацій, зокрема Transparency International Ukraine, Центру політико-правових реформ відзначили якісний рівень підготовки третього розділу документа.
НАЗК планує провести щонайменше 10 обговорень ДАП, а в листопаді фіналізувати текст Державної антикорупційної програми.
Відеозапис трансляції можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/3dcUs4R.
Детальна інформація та матеріали до обговорень публікуються на вебсайті НАЗК у розділі «Державна антикорупційна програма».
Письмові пропозиції до тексту розділу 3 ДАП можна надіслати на адресу електронної пошти state@nazk.gov.ua не пізніше 16 вересня включно. Усі пропозиції мають бути надані в примітках до тексту в режимі рецензування документа (формат DOC(X)).
Довідково. Державна антикорупційна програма розробляється НАЗК на виконання Антикорупційної стратегії до 2025 року та затверджується Кабінетом Міністрів України. НАЗК координує реалізацію документа та виконання заходів державної програми. Документ є обов’язковими для виконання державними органами та органами місцевого самоврядування.