НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Дорожня карта індивідуальних санкцій: уникнути накладення санкцій можна буде лише публічно засудивши політику кремля та передавши своє багатство у Фонд відбудови України

06.06.2022
Дорожня карта індивідуальних санкцій: уникнути накладення санкцій можна буде лише публічно засудивши політику кремля та передавши своє багатство у Фонд відбудови України

Сьогодні Міжнародна робоча група Єрмака-Макфола щодо санкцій проти росії, до складу якої входять працівники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), представила Дорожню карту індивідуальних санкцій.

Документ містить не лише категорії осіб, які мають потрапити під санкції одними із перших. У документі також наявні умови, за яких особа, яка дізнається про те, що може потрапити під санкції, має можливість офіційно викреслити себе зі списку «кандидата на санкції».

«Особи, які до певної дати категорично засудять політику Кремля, віддадуть значну частину свого багатства у Фонд відбудови України, залишать свої посади, допоможуть виявити активи осіб, підпадаючих під санкції, та/або вжиють інших відповідних дій, можуть не бути включені до санкційного списку», — зазначено в документі.

Такі заходи зможуть суттєво послабити пропаганду кремля та послабити оточення президента росії, а також зібрати більше коштів для побудови житла для тих Українців, які втратили дім через війну, яку почала рф.

Які кроки повинен зробити «кандидат на санкції», щоби виключити себе зі списку?

1. Спочатку НАЗК оприлюднює список осіб, які на основі загальнодоступної інформації відповідають критеріям санкцій, і передає їх урядам, які готові ввести ці санкції.

Весь перелік осіб, на яких рекомендовано накласти санкції, можна подивитися в публічному доступі на Порталі «Війна&санкції»: https://sanctions.nazk.gov.ua/.

2. Уряди санкційної коаліції публічно заявляють, що вони введуть санкції щодо цих осіб із певної дати (День X). Проте в осіб, які можуть потрапити під санкції є шанс викреслити себе з цього списку. Для цього особа повинна виконати вимоги прописані спеціально для її категорії та надати відповідні докази.

Наприклад, якщо особа входить до категорії вищого керівництва (мери великих міст), то умовою уникнення санкцій є звільнення з посади до визначеного терміну. Для олігархів до умов додається ще кілька. Зокрема пожертва на користь України та публічне засудження війни.

Інші передбачені умови звільнення з під санкцій:

  • призупинення сплати податків уряду рф до завершення війни проти України;
  • пожертва значної частини своїх особистих статків до Фонду реконструкції України, підконтрольного Уряду України;
  • припинення будь-якої підприємницької діяльності в росії;
  • публічне й достовірне засудження війни путіна та політики Кремля;
  • звільнення з посади/відмова від членства в політичній партії та/або допомога виявлення прихованих активів підсанкційних осіб.
Питання скасування санкцій або їх полегшення буде вирішуватися в кожному окремому випадку лише після консультацій з Україною.

Ознайомитися з Дорожньою картою індивідуальних санкцій можна за посиланням: https://bit.ly/3GR0dzu.

Дорожня карта індивідуальних санкцій: уникнути накладення санкцій можна буде лише публічно засудивши політику кремля та передавши своє багатство у Фонд відбудови України

Останні новини

28.06.2024
18:46
“Прозорі школи” і “Прозорі університети”: Офіс доброчесності НАЗК презентував проєкти для освітян з Волині
15:00
НАЗК та Укрзалізниця підписали меморандум про співпрацю в розбудові культури доброчесності
09:51
Побудова антикорупційного комплаєнсу і доброчесності в бізнесі: НАЗК презентувало настільну книгу
27.06.2024
18:13
Запобігання корупційним ризикам, викривання корупції та прозорість влади: команда НАЗК відвідала Волинь
26.06.2024
18:45
НАЗК припиняє фінансування політичній партії «Голос» через недостовірні відомості у звітах на майже 5 млн грн
17:21
Апеляція підтвердила рішення ВАКС стягнути активи колишніх керівників АТ «Мотор Січ», виявлені НАЗК
10:39
Анонс НАЗК презентує результати соціологічного експертного дослідження «Корупція в Україні 2023: погляд та оцінки експертів»
25.06.2024
10:34
Доброчесне лобіювання: НАЗК провело консультації з громадськістю щодо Правил етичної поведінки
22.06.2024
11:59
IACC-2024 у Вільнюсі: НАЗК зміцнює співпрацю з міжнародними партнерами з Євросоюзу та ОАЕ  
21.06.2024
18:18
НАЗК та Базельський інститут управління уклали меморандум про співпрацю
17:42
Антикорупційні та правоохоронні органи 25 держав підписали у Вільнюсі спільну заяву про координацію зусиль протидії корупції 
13:16
Анонс НАЗК запрошує до обговорення проєкту наказу про внесення змін до Порядку відбору декларацій для повної перевірки та її черговість
10:00
НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні законопроекту щодо посилення гарантій його незалежності
20.06.2024
15:42
Напередодні старту перемовин щодо членства в ЄС європейські урядовці вивчають стан роботи антикорупційної інфраструктури України  
11:27
НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення та декларування недостовірних відомостей на понад 25 млн грн у колишнього столичного податківця (виправлено)
19.06.2024
16:24
Співробітництво з міжнародними стейкхолдерами та залучення найкращих антикорупційних практик – робота делегації НАЗК у Вільнюсі 
09:33
Заходи Державної антикорупційної програми у секторі оборони: стан виконання і виклики 
18.06.2024
09:30
Голова НАЗК взяв участь в обговоренні управління корупційними ризиками у відбудові на засіданні Цільової антикорупційної групи при ОЕСР
17.06.2024
20:52
Всеволод Князєв тимчасово відсторонений від здійснення правосуддя на підставі рішення ВРП за скаргою НАЗК
09:43
Повні перевірки: не варто штучно нарощувати розмір готівки у декларації 
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua