Корупція — системна управлінська проблема. Запровадження ефективних антикорупційних інструментів дозволяє усувати причини для корупції, а не ліквідовувати наслідки. У результаті це підвищує ефективність організацій в цілому, забезпечує формування системи доброчесності, довіри до влади та підтримки міжнародних партнерів. Про це зазначив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков під час засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України 14 листопада в Чернівцях.
«НАЗК є надійним партнером для громад, які готові бути доброчесними та впроваджувати нові антикорупційні практики. Національне агентство розробило низку інструментів для розбудови доброчесності на місцевому рівні. Громади, які готові до їх впровадження та розділяють ці принципи, можуть долучитися до підписання Декларації розбудови доброчесності органів місцевого самоврядування. Це вже зробили понад 20 органів місцевого самоврядування з різних куточків України та дві асоціації», – зазначив Олександр Новіков. Він закликав громади Чернівецької області долучатися та впроваджувати нові антикорупційні інструменти, розроблені Національним агентством. Зокрема, вони викладені в посібнику для керівника «Розбудова доброчесної та ефективної організації», який враховує рекомендації ОЕСР з питань публічної доброчесності.
«Доброчесність є синонімом ефективності, ознакою зрілості та налаштованої системи управління та структури організації. Якщо система управління є достатньо зрілою для досягнення цілей організації, це усуває причини для корупції», – зазначив Голова НАЗК. Він зауважив, що ті органи влади, які впроваджують ефективні антикорупційні запобіжники, зможуть отримувати більше підтримки від міжнародних партнерів і залучати інвестиції. Адже прозорі та ефективні інституції викликають більше довіри.
За даними одного з останніх соціологічних досліджень, на заході України 65% громадян вважають, що в Україні дійсно є позитивні зрушення в напрямку протидії корупції. Тому, за словами Голови НАЗК, важливо підтримувати довіру громадян, формувати в суспільстві нульову толерантність до корупції та забезпечувати прозорість державної політики.
Фото: Чернівецька обласна військова адміністрація