НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК розпочинає перевірку декларацій високопосадовців за новим Порядком

22.05.2020
НАЗК розпочинає перевірку декларацій високопосадовців за новим Порядком

Відтепер Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) порівнюватиме вартість задекларованих активів із їх ринковою ціною; у разі появи нової інформації проводитиме повну перевірку декларації повторно; перевірятиме, чи отримані суб’єктом декларування подарунки не перевищують граничні суми тощо. Ці та інші зміни передбачені новим Порядком проведення контролю.

1 червня, коли закінчиться період для подання декларацій за 2019 рік, НАЗК застосує систему автоматизованого логічного та арифметичного контролю для визначення декларацій із найбільшими ризиками.

У першу чергу перевірятимуть декларації Президентів України, Прем’єр-міністрів та міністрів.   

Зміни, передбачені новим Порядком проведення контролю:

  • визначені конкретні дії уповноваженої особи НАЗК під час перевірки;
  • визначений спосіб проведення кожної зі складових перевірки: зокрема, вартість задекларованих активів порівнюватиметься із їх ринковою ціною або аналогічних активів;
  • у разі появи нової інформації НАЗК проводитиме повну перевірку декларації повторно;
  •  перевірятиметься дотримання суб’єктом декларування обмежень щодо отримання подарунків, а також обмежень, встановлених після припинення діяльності суб’єкта декларування;
  • передбачена перевірка на встановлення ознак необґрунтованості набуття активів;
  • на проведення повної перевірки передбачено до 120 календарних днів; за крайньої необхідності строк може бути продовжено на щонайбільше 60 днів;
  • протягом 10 робочих днів з дня закінчення терміну перевірки уповноважена особа НАЗК зобов’язана підготувати довідку за результатами проведення повної перевірки та оприлюднити її на офіційному вебсайті НАЗК.

Новий Порядок проведення контролю дозволить оновленому НАЗК перевіряти декларації високопосадовців у більш ефективний та технологічний спосіб.

Проведення повних перевірок декларацій – це інструмент забезпечення доброчесності державної служби та виявлення тих осіб, які використовують державні посади для власного збагачення, а не для добробуту громадян.

Довідка.  Раніше для початку та затвердження результатів проведення повної перевірки декларацій НАЗК як колегіальний орган мало провести засідання і прийняти відповідне рішення. Зміни до Закону України «Про запобігання корупції» у жовтні 2019 року позбавили НАЗК статусу колегіального органу, а отже, попередній порядок перевірки декларацій не міг бути застосований на практиці. Таким чином, НАЗК розробило, а Мін'юст погодив новий порядок.

НАЗК розпочинає перевірку декларацій високопосадовців за новим Порядком

Останні новини

04.02.2026
15:12
Кампанія декларування за 2025 рік: хто має право на відтермінування подання декларації
10:43
Голова НАЗК долучився до засідання Антикорупційної робочої групи країн G7 в Парижі
03.02.2026
16:25
До 9 лютого політичні партії мають подати звіти за IV квартал
15:12
Повні перевірки: посадовцю КМДА повідомили про підозру у недостовірному декларуванні на понад 22 млн грн
10:13
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: розвиток, запуск реєстрів та інформаційна безпека
02.02.2026
09:56
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: моніторинг і контроль за виконанням актів законодавства про конфлікт інтересів
30.01.2026
16:13
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: формування державної антикорупційної політики
14:48
НАЗК оголосило добір на 5 вакансій
13:50
Сергій Гупяк: Посилення взаємодії між стейкхолдерами та міжнародними партнерами забезпечить досягнення поставлених цілей у розбудові доброчесності в сфері безпеки та оборони
12:29
До завершення кампанії звітування щодо лобістської діяльності залишилося два дні
10:30
Повні перевірки: депутату Ужгородськоі міської ради повідомили про підозру у недостовірному декларуванні на понад 13,8 млн грн та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом
29.01.2026
12:44
Премія за інноваційні технології: завдяки врахуванню рекомендацій НАЗК усунуто можливі корупційні зловживання при проведенні конкурсу
10:18
НАЗК оновило роз’яснення для кампанії декларування за 2025 рік
28.01.2026
18:17
Ввечері 29 січня може бути обмежено доступ до Реєстру декларацій
11:48
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: антикорупційна експертиза та стратегічний аналіз корупційних ризиків
09:31
Електронне декларування 2026: ключові правила та практичні інструменти
27.01.2026
18:30
Цивільна конфіскація: АП ВАКС підтвердила законність стягнення у дохід держави 8,5 млн грн з подружжя митників та їх сина - посадовця райради
17:41
Прозорість законотворчості: що змінилося в роботі Верховної Ради України з введенням в дію Закону України «Про лобіювання»
13:26
Результати роботи НАЗК за 2025 рік: повні перевірки декларацій
26.01.2026
16:39
До завершення кампанії звітування щодо лобістської діяльності залишилося шість днів
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua