НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК спільно з ОЕСР провели двосторонні консультації із залученням понад 40 державних інституцій в межах п'ятого раунду моніторингу України

25.06.2025

У 2025 році Антикорупційна мережа для країн Східної Європи та Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку (далі – АКМ ОЕСР) реалізує 5-й раунд моніторингу України. Представники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та понад 40 інших державних органів, підприємств та інших інституцій взяли участь  у двосторонніх консультаціях з АКМ ОЕСР, які тривали два дні. Консультації охоплювали сфери «Антикорупційна політика», «Конфлікт інтересів та декларування активів», «Доброчесність у бізнесі», «Прозорість публічних закупівель», «Незалежність прокуратури», «Незалежність судової влади», «Спеціалізовані антикорупційні органи», «Відповідальність за корупційні правопорушення». 

Представники НАЗК за координації заступника Голови НАЗК Дмитра Калмикова надали відповіді та коментарі експертам моніторингової групи щодо напрямів фінансового контролю, дотримання законодавства про конфлікт інтересів, реалізації державної антикорупційної політики. Ця та інша інформація експертам АКМ ОЕСР потрібна для доопрацювання проєкту Звіту в межах 5-го раунду моніторингу України, який містить детальний аналіз усіх сфер, що охоплює моніторинг. 

Зауваження та пропозиції, отримані за результатами опрацювання проєкту Звіту усіма інституціями, залученими до процесу моніторингу, НАЗК як координатор з українського боку 5 червня скерувало до Секретаріату АКМ ОЕСР. Потім моніторингова група АКМ ОЕСР доопрацювала його з урахуванням отриманих коментарів. Наступним кроком у межах 5-го раунду моніторингу і стали двосторонні консультації, під час яких були обговорені ключові розбіжності у проєкті Звіту, що потребують подальшого доопрацювання.

За результатами цього обговорення, доопрацювання проєкту Звіту та другого раунду двосторонніх консультацій текст Звіту буде остаточно узгоджено та передано для затвердження на пленарному засіданні АКМ ОЕСР, яке відбудеться 7-9 липня в Парижі.  

Розгорнуті відповіді на моніторингову анкету, що передбачає оцінку сфер «Антикорупційна політика», «Конфлікт інтересів та декларування активів», «Захист викривачів», «Доброчесність у бізнесі», «Прозорість публічних закупівель», «Незалежність прокуратури», «Незалежність судової влади», «Спеціалізовані антикорупційні органи», «Відповідальність за корупційні правопорушення» НАЗК разом з іншими інституціями надали у січні 2025 року. Протягом березня – травня 2025 року для обговорення на експертному рівні у кожній сфері, а також уточнення й отримання додаткової інформації, відбулись онлайн зустрічі експертів ОЕСР з українськими державними органами та підприємствами. 

Довідково

АКМ ОЕСР —  регіональна програма роботи в рамках Робочої групи ОЕСР з питань хабарництва, заснована в 1998 році. Її місія полягає в підтримці країн-членів у запобіганні та боротьбі з корупцією через аналізи країн, мережі практиків, а також індивідуальну технічну допомогу.

Стамбульський план дій з боротьби проти корупції – це регіональна програма експертної оцінки, започаткована в 2003 році в рамках АКМ ОЕСР, яка підтримує реформи шляхом проведення аналізу та моніторингу впровадження рекомендацій, які просувають найкращі міжнародні стандарти.

Стамбульський план дій з боротьби проти корупції передбачає проведення оглядів десяти країн Антикорупційної мережі ОЕСР: України, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Монголії, Таджикистану, Азербайджану та Узбекистану.

У березні 2024 року ОЕСР опублікувала Звіт антикорупційних реформ в Україні за результатами пʼятого раунду моніторингу Стамбульського плану дій з боротьби проти корупції (протягом 2023 року Україна пройшла скорочений огляд за 5 сферами з 9: «Антикорупційна політика», «Декларування активів», «Незалежність судової влади», «Спеціалізовані антикорупційні органи», «Відповідальність за корупційні правопорушення».). Звіт засвідчив, що Україна продемонструвала суттєвий прогрес у різних сферах боротьби з корупцією та розбудови доброчесності. 

Нагадаємо, у травні 2025 року ОЕСР відзначила суттєвий прогрес України у розбудові публічної та ділової доброчесності під час презентації «Висновків з Огляду ОЕСР щодо доброчесності та боротьби з корупцією в Україні». ОЕСР підтримала зусилля України у виконанні індикаторів Публічної доброчесності. Нагадаємо, Україна стала першою країною не членом ОЕСР, яка долучилася до ініціативи «Індикатори публічної доброчесності» та отримала високу оцінку у їхньому виконанні. 

ОЕСР об’єднує 38 найрозвиненіших країн світу, її мета – створення найкращих рішень для державної політики, що сприятимуть економічному процвітанню, рівним можливостям і добробуту. В жовтні 2022 року ОЕСР визнала Україну потенційним членом та розпочала початковий діалог щодо вступу й затвердила чотирирічну програму для України. Вона має допомогти впровадити стандарти організації в різних сферах і відкриє шлях до повноцінного членства. Затверджений українським Урядом поетапний план реалізації цієї Програми визначив конкретні практичні кроки та відповідальні за їхнє втілення державні органи. 

НАЗК Постановою Кабінету міністрів України визначено відповідальним за проведення Огляду доброчесності та антикорупційної політики, а також за приєднання до рекомендації Ради ОЕСР стосовно публічної доброчесності. 

В травні 2025 року Міжвідомча робоча група щодо вступу у ЄС схвалила проєкт дорожньої карти «Верховенство права», де підрозділ “Запобігання корупції” блоку “Верховенство права” охоплює шість напрямів, зокрема приведення законодавства у відповідність до стандартів ЄС, ОЕСР, GRECO та UNCAC.

Останні новини

17.07.2025
15:39
Моніторинг способу життя: результати за перше півріччя 2025 року 
14:30
Верховний Суд підтвердив законність рішення про цивільну конфіскацію майна ексміграційника Одещини на 5,6 млн грн за матеріалами НАЗК
13:18
Антикорполітика, просвіта, дизайн та роз’яснювальна робота: в НАЗК чотири нові вакансії
11:39
Реєстр порушників: як він працює, хто в нього потрапляє і які зміни вносить новий закон
16.07.2025
15:40
Закон щодо підвищення відповідальності посадовців за корупційні правопорушення: які зміни передбачені
13:01
Повні перевірки декларацій за червень 2025 року: НАЗК виявило порушення на майже 243 млн грн
10:06
URC2025: НАЗК презентувало прогрес антикорупційної політики та розпочинає нову співпрацю з ОЕСР
14.07.2025
17:00
Моніторинг способу життя: депутат-землевпорядник Броварського району підозрюється в незаконному збагаченні
14:47
Посадовицю КМДА оштрафував суд за відмову надати інформацію НАЗК
11.07.2025
14:33
НАЗК сформувало рейтинг ризикованості декларацій за 2024 рік та завершило автоперевірки декларацій
10:12
Перемога у війні та над корупцією є стратегічними пріоритетами для України та фактором єдності з ЄС — Голова НАЗК на URC2025
10.07.2025
15:54
Результати роботи НАЗК за другий квартал 2025 року за напрямом антикорупційної експертизи
08:02
Україна продемонструвала значний прогрес у запобіганні та протидії корупції — результати 5-го раунду оцінки Стамбульського плану дій ОЕСР
09.07.2025
18:04
Конфлікт інтересів: протоколи, обґрунтовані висновки та приписи за червень 2025 року
15:12
Повні перевірки декларацій: скеровано до суду справу стосовно старости сіл Хотянівка та Осещина Вишгородської міськради за недостовірне декларування
08.07.2025
16:25
До уваги антикорупційних уповноважених: до 15 серпня необхідно подати звіт про виконання антикорупційної програми
07.07.2025
17:32
Запрошуємо спеціаліста до команди Юридичного управління НАЗК
11:07
Україна та Польща поглиблюють співпрацю в сфері запобігання корупції: підписано Меморандум між НАЗК та СВА
04.07.2025
16:00
Моніторинг способу життя: топпосадовець ДП “Ліси України” підозрюється в незаконному збагаченні і декларуванні недостовірних відомостей
03.07.2025
15:00
НАЗК та WWF посилюють партнерство для системної протидії корупції у сфері управління природними ресурсами
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua