Національне агентство з питань запобігання корупції під час повної перевірки декларацій виявило ознаки кримінальних правопорушень –декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів.
Недостовірно вказали дані в деклараціях народний депутат Нестор Шуфрич, депутат Кіровоградської обласної ради Денис Руденко, депутат Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області Оксана Кулагіна та голова Красноградської районної державної адміністрації Євген Третяков.
Так, встановлено, що Нестор Шуфрич у декларації за 2015 рік не зазначив вартість низки своїх об’єктів нерухомості: 2-х земельних ділянок, 2-х житлових будинків та 5-ти квартир. Відомості про ще одну ділянку народного депутата відсутні в декларації взагалі.
Загальна сума встановлених недостовірних відомостей у декларації народного депутата за 2015 рік становить майже 14,3 млн грн.
Рішення про затвердження обґрунтованого висновку за результатами перевірки декларації Нестора Шуфрича за 2015 рік Національне агентство прийняло на засіданні 27 червня та направило його до Національного антикорупційного бюро.
На попередніх засіданнях Національне агентство затвердило обґрунтовані висновки за результатами перевірки декларацій народного депутата Нестора Шуфрича за 2016 та 2017 роки, в яких було встановлено недостовірні відомості на суму понад 14 млн грн та понад 13 млн грн відповідно.
Денис Руденко, подаючи відомості за 2016 рік, не задекларував фінансові зобов’язання, не вказав корпоративні права та зазначив недостовірні відомості, не відобразивши нежиле приміщення, яке належить йому на праві власності. Так, загальна сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить понад 1,9 млн грн. Про виявлені правопорушення Національне агентство повідомило Національне антикорупційне бюро, направивши обґрунтований висновок.
Національну поліцію було повідомлено про декларування недостовірної інформації Оксаною Кулагіною та Євгеном Третяковим.
Так, за результатами перевірки декларацій Оксани Кулагіної за 2016 та 2017 роки було встановлено, що депутат недостовірно вказала суму доходу від відчуження нерухомого майна, свій і чоловіка дохід від зайняття підприємницькою діяльністю, не вказала свій дохід, а також дохід чоловіка у вигляді повернення фінансової допомоги, не задекларувала отриманий дохід чоловіка у вигляді страхових виплат, дивідендів,
Загальна сума встановлених недостовірних відомостей за результатами перевірки декларації депутата за 2016 рік становить понад 20,3 млн грн, а за 2017 рік – понад 2,9 млн грн.
Євген Третяков у декларації за 2016 рік не задекларував 3 нежитлові будівлі, а також не вказав вартість двох об’єктів нерухомості – квартири та підвального приміщення. Загалом виявлено порушень на суму понад 640 тис.грн.
Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб встановлена статтею 366 - 1 Кримінального кодексу України.
Національне агентство також зазначає, що затвердження обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.