Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело моніторинг способу життя ще трьох публічних службовців: двох депутатів з Дніпропетровщини та Кіровоградщини, а також чиновницю зі Львівщини. НАЗК виявило необґрунтовані активи на суму майже 12 млн грн.
Депутатка з Дніпропетровщини придбала салон за 2 млн грн
Під час перевірки Агентство встановило, що місцева депутатка Магдалинівської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області із чоловіком у 2020 році придбали салон «Центр здоров’я і краси» загальною площею 300 м2 вартістю 1,8 млн грн з земельною ділянкою площею 552 м2 (вартість землі — 138 тис. грн).
Попри таку коштовну покупку, згідно з інформацією в декларації за 2020 рік депутатка та її чоловік не мали будь-яких грошових активів.
У щорічній декларації за 2021 рік декларантка не вказала жодних доходів: ні своїх, ні свого чоловіка. Але зазначила в розділі 3 «Об’єкти нерухомості» відомості про придбання салону. Водночас «забула» про земельну ділянку. Інформація про покупку підтверджена витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Крім того, згідно з відомостями Державного реєстру фізичних осіб — платників податків депутатка та її чоловік у 2020 та 2021 роках не отримували доходів. Тобто фінансової можливості використати кошти із законних джерел для придбання вказаних активів у 2021 році вони також не мали.
Отож, сукупний розмір законних доходів подружжя за 2021 рік та грошових активів за 2020 рік становить 0,00 грн. Відтак різниця між вартістю набутих активів та можливими законними доходами без врахування податків та витрат на проживання становить приблизно 2 млн грн.
Львівська чиновниця купила собі квартиру за майже 2 млн грн
Заступниця начальника відділу митного оформлення запитів митного поста «Львів-Північний» Галицької митниці Державної митної служби України отримала в подарунок квартиру вартістю майже 2 млн грн від своєї матері, яка, в свою чергу придбала її за один день до дарування. Квартира розташована поблизу історичної частини Львова.
Мати чиновниці пояснила, що придбала квартиру за заощадження подружжя, отриманих за період трудової діяльності та від продажу двох належних подружжю квартир, а також позики, отриманої від зятя на 2 млн грн.
Під час моніторингу було виявлено, що з 2000 по 2012 роки посадовиця отримала доходів на 200 тис. грн, а після 2012 року інформація про доходи взагалі відсутня.
Батько чиновниці в період з 2001 по 2020 рік отримав дохід у 340 тис. грн та в 2018 році продав автомобіль вартістю 48 300 грн.
Мати чиновниці отримала дохід у розмірі 44 тис. грн від продажу своєї частки квартири, а у 2016 році її чоловік продав квартиру за 201 тис. грн.
Але за цей час батьки чиновниці придбали дві автівки загальною вартістю орієнтовно 700 тис. грн. Крім того, дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вказують на те, що мати чиновниці у 2016 році також придбала квартиру в Івано-Франківську за 206 тис. грн.
Отож, спільні доходи батьків чиновниці склали 830 тис. грн, а витрати 926 тис. грн. Це свідчить, що заощаджень не було, а витрати значно перевищують отримані доходи.
Зять, який, за словами матері чиновниці, надав їй позику готівкою в розмірі 2 млн грн, не надав НАЗК будь-яких підтверджуючих документів, наприклад документів на зняття цієї суми з банківського рахунку. Дохід зятя за період з 1998 по 2020 рік склав 3,8 млн грн. Також у 2018 році він продав нерухомість на суму 27 тис. грн. Але відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру транспортних засобів вказують на те, що зять матері посадовиці купував нерухомість та автівки на 2,8 млн грн. Отож, позичити таку значну суму тещі він просто не міг.
Місцевий депутат із Кіровоградщини придбав квартиру в елітному районі Києва
Під час моніторингу способу життя депутата Новгородківської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області НАЗК виявило, що обранець придбав квартиру в одному із найелітніших житлових комплексів Києва - «Новопечерські липки» - вартістю майже 8 млн грн.
Але в Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків з 1998 по 2020 роки вказано, що депутат отримав дохід лише в розмірі 1,8 млн грн. Також у 2017 та 2018 роках він продав два житлових будинки, отримавши близько 120 тис. грн.
Проте впродовж 2013–2017 років чоловік придбав п’ять земельних ділянок вартістю 47 тис. грн, дві квартири за 1,4 млн грн, шість житлових будинків та їхніх частин вартістю 440 тис. грн, а також три автомобілі вартістю близько 300 тис. грн. Загальна сума його видатків склала 2, 2 млн грн.
Тобто депутат не міг придбати квартиру за офіційні доходи, тим паче що до її придбання його витрати значно перевищували отримані ним доходи.
НАЗК виявило у декларантів без відповідних доходів квартири в елітних районах і салон краси
НАЗК виявило у декларантів без відповідних доходів квартири в елітних районах і салон краси