НАЗК зобов’язало 6 посадовців усунути конфлікт інтересів та інші порушення Закону

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло приписи про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів голові Житомирської обласної ради Володимиру Ширмі, голові Гадяцької районної ради Володимиру Нікітенку, начальнику Головного управління Національної поліції у Львівській області Василю Віконському, начальнику Головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Дніпропетровській області Віталію Паращенку, начальнику відділу освіти Слов’янської міської ради Ігорю Рубльовському, начальнику Головного територіального управління юстиції у Львівській області Миколі Станіщуку.

Так, внесено припис голові Житомирської обласної ради Володимиру Ширмі стосовно в. о. директора комунального вищого навчального закладу «Бердичівський медичний коледж» Житомирської обласної ради (далі – Коледж) В’ячеслава Шевченка, який не повідомив про наявність у нього потенційного конфлікту інтересів, зумовленого перебуванням у його підпорядкуванні близької особи – дружини, що є порушенням вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), та має на сьогодні неврегульований потенційний конфлікт інтересів.

Національне агентство з питань запобігання корупції вимагає усунути порушення вимог статті 28 Закону шляхом ужиття заходів щодо врегулювання у встановленому Законом порядку потенційного конфлікту інтересів у службовій діяльності в. о. директора Коледжу В’ячеслава Шевченка, зумовленого спільною роботою з близькою особою – дружиною, провести службове розслідування для виявлення причин та умов, що призвели до невиконання вимог статті 28 Закону в. о. директора Коледжу В’ячеславом Шевченком, а також розглянути питання щодо притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.

Внесено припис голові Гадяцької районної ради Володимиру Нікітенку стосовно в.о. головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Гадяцький центр первинної медико-санітарної допомоги» Гадяцької районної ради (далі – КНП «Гадяцький ЦПМСД») Василя Ростовського, який не повідомив про наявність потенційного конфлікту інтересів, зумовленого перебуванням у його підпорядкуванні близької особи – дружини, що є порушенням вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону, та має на сьогодні неврегульований потенційний конфлікт інтересів. Національне агентство з питань запобігання корупції вимагає усунути порушення вимог статті 28 Закону шляхом вжиття заходів врегулювання у встановленому Законом порядку потенційного конфлікту інтересів у службовій діяльності в.о. головного лікаря КНП «Гадяцький ЦПМСД» Василя Ростовського, зумовленого спільною роботою з близькою особою – дружиною, провести службове розслідування для виявлення причин та умов, що призвели до невиконання вимог статті 28 Закону Василем Ростовським, а також розглянути питання щодо притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.

Крім того, внесено припис начальнику Головного управління Національної поліції у Львівській області Василю Віконському стосовно начальника штабу батальйону поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції у Львівській області капітана поліції Катерини Іванської, у прямому підпорядуванні якої перебуває її чоловік.

Національне агентство з питань запобігання корупції вимагає вжити заходів щодо усунення порушень вимог статті 27 Закону, а саме усунення відносин прямого підпорядкування між начальником штабу батальйону поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції у Львівській області капітаном поліції Іванською Катериною Богданівною та її чоловіком, заступником командира роти № 4 батальйону поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції у Львівській області старшим лейтенантом поліції Мартином Іваном Степановичем. Також вимагається провести службове розслідування з метою виявлення причин та умов, що призвели до порушення вимог статті 27 Закону.

Внесено припис начальнику Головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Дніпропетровській області Віталію Паращенку стосовно начальника державної установи ветеринарної медицини «Софіївська районна державна лікарня ветеринарної медицини» (далі – Лікарня) Євгенії Герасимової, яка не повідомила про наявність потенційного конфлікту інтересів, зумовленого перебуванням у її підпорядкуванні близької особи – батька.

Національне агентство з питань запобігання корупції вимагає провести службове розслідування для виявлення причин та умов, що призвели до невиконання вимог статті 28 Закону начальником Лікарні Євгенією Герасимовою, та розглянути питання щодо притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.

Також внесено припис начальнику відділу освіти Слов’янської міської ради Ігорю Рубльовському стосовно директора Слов’янської загальноосвітньої школи І  ̶  ІІІ ступенів № 15 Слов’янської міської ради Донецької області (далі  ̶  СЗОШ № 15)    Наталії Гелюх, у якої наявний приватний інтерес у сфері виконання службових повноважень, зумовлений сімейними стосунками з учителем трудового навчання (завідуючим майстернею) СЗОШ № 15 Павлом Гелюхом.

Національне агентство з питань запобігання корупції вимагає відповідно до частини четвертої статті 28 Закону вжити передбачених Законом заходів для врегулювання потенційного конфлікту у директора СЗОШ № 15 Наталії Гелюх.

Внесено припис начальнику Головного територіального управління юстиції у Львівській області Миколі Станіщуку щодо усунення порушень вимог частини четвертої статті 12 Закону шляхом надання інформації, яка запитувалася Національним агентством, проте надана не була.

Нагадуємо, що приписи Національного агентства є обов’язковими до виконання. За невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП.