Законопроект про відновлення електронного декларування, який наразі перебуває на розгляді у Верховній Раді, враховує особливості умов воєнного стану. Про це зазначив керівник управління проведення повних перевірок НАЗК Андрій Пасічник під час дискусії в рамках Legal Anti-Corruption Forum.
“Багато декларантів втратили майно чи документи. Тому ми передбачили в законопроекті, що декларант звільняється від відповідальності за невнесення інформації в декларацію, якщо це обумовлено воєнним станом”, – зазначив Андрій Пасічник.
Він підкреслив, що навесні минулого року відтермінування подання декларацій стало обґрунтованим кроком, оскільки на початку повномасштабного вторгнення неможливо було це зробити якісно та вчасно. Тоді НАЗК виступило одним із ініціаторів відстрочки декларування. Зараз ситуація змінилася, і питання його повернення стало надзвичайно актуальним.
“Сподіваємось, що найближчим часом це буде зроблено. Якщо буде розрив на рік у процесі декларування, це нівелює можливість доведення неправомірної діяльності та отримання неправомірної вигоди”, – зазначив керівник управління проведення повних перевірок НАЗК.
Електронне декларування – це одна з умов євроінтеграції. Крім того, Україна отримує значні кошти від донорів і міжнародних партнерів на відновлення інфраструктури, тому має бути особливий контроль за статками державних посадовців. Бо корупція, на жаль, під час війни не зникла.
Також Андрій Пасічник нагадав, що відновлення декларування та реформи ключових сфер передбачено в Державній антикорупційній програмі (ДАП), яка наразі очікує затвердження Урядом.
Переглянути дискусію можна тут.