НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Вилучення декларацій з відкритого доступу: хто має право ініціювати?

09.11.2023
Вилучення декларацій з відкритого доступу: хто має право ініціювати?

Незабаром буде відновлено публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр). Законом про відновлення декларування  передбачено, що на період до припинення або скасування воєнного стану у відкритому доступі  не відображатимуться декларації певних категорій суб’єктів декларування. Їх Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вилучатиме з відкритого доступу після отримання відповідного подання. 

Ініціатором вилучення декларацій з публічної частини Реєстру декларацій є:

1) керівник (за наявності повноважень заступник керівника) державного органу центрального рівня стосовно субʼєктів декларування:

  • які працюють (проходять службу) в цьому органі, у тому числі його територіальних чи структурних підрозділах;
  • які працюють на підприємствах (юридичні особи публічного права), що належать до сфери управління цього державного органу;
  • які звільненні і цей орган – останнє місце роботи, пов’язане з обов’язком подання декларації;
  • які відряджені до такого органу чи підприємств;
2) сільський, селищний голова, міський голова або секретар сільської, селищної, міської ради ради, голова (заступник голови за наявності повноважень) районної у місті ради, районної ради, обласної ради стосовно суб’єктів декларування:

  • які працюють (проходять службу) в цих органах;
  • які працюють на комунальних підприємствах (юридичні особи публічного права), що належать до сфери їх управління;
  • які звільнені з таких органів і підприємств, припинили повноваження депутатів місцевих рад і цей орган – останнє місце роботи (виконання повноважень), пов’язане із обов’язком подати декларацію;
  • які відряджені до цих органів і підприємств;
  • депутатів  місцевих рад;
3) начальник (заступник начальника за наявності повноважень) Генерального штабу Збройних Сил України стосовно:

  • суб’єктів декларування, які проходять службу в Збройних силах України, у тому числі всіх мобілізованих незалежно від органу, в якому працював до мобілізації декларант);
4) Голова (заступник Голови за наявності повноважень) Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони України, інших військових формувань  стосовно:

  • суб’єктів декларування з числа військовослужбовців цих органів;
5) Голова (заступник Голови за наявності повноважень) Національної поліції України стосовно:

  • поліцейських поліції особливого призначення, які під час дії воєнного стану залучені до ведення бойових дій;
6) керівники (заступники керівників) розвідувальних органів стосовно:

  • суб’єктів декларування, на яких поширюється ст. 52-1 Закону України “Про запобігання корупції” (далі - Закон);
7) керівники (заступники керівників) інших органів інших державних органів, інших військових формувань, які уповноважені вести облік суб’єктів декларування, зазначених у частинах 7 - 14 ст. 45 Закону, та осіб, відряджених до таких органів.

Увага! Подання про вилучення декларацій з Реєстру залишається без розгляду НАЗК у разі підписання його особою, яка не мала права його підписувати (не є суб’єктом подання), а також у разі, якщо до подання не долучено копію наказу про уповноваження заступника керівника органу на підписання подання (у разі підписання подання заступником керівника).

Звернення декларантів, направлені до НАЗК з проханням вилучити їх документи з відкритого доступу  Реєстру декларацій, залишаються без задоволення! 

Розберемо кілька практичних прикладів та роз’яснимо як потрібно вчинити:

Приклад 1

Суб’єкти декларування - працівники Володимир-Волинської державної податкової інспекції Волинської області мають підстави відповідно до Закону на вилучення декларацій з відкритого доступу. Керівник Володимир-Волинської ДПІ (за наявності підстав) надає інформацію до ГУ ДПС у Волинській області, яке, в свою чергу, передає відповідну інформацію до Державної податкової служби України.

В подальшому Державна податкова служба України за підписом Голови або його заступника (за наявності повноважень) направляє до НАЗК подання про вилучення декларацій з відкритого доступу.

Приклад 2:

Суб’єкти декларування - працівники Карпатського лісового офісу  ДП «Ліси України» мають підстави відповідно до Закону на вилучення декларацій з відкритого доступу. Керівник (директор) Карпатського лісового офісу (за наявності підстав) надає інформацію до ДП «Ліси України», яке, в свою чергу, передає відповідну інформацію до Державного агентства лісових ресурсів України (Держлісагентство). 

В подальшому Держлісагентство за підписом Голови або його заступника (за наявності повноважень) направляє до НАЗК подання про вилучення декларацій з відкритого доступу.

Приклад 3:

Субʼєкти декларування - працівники Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, яке входить до складу районної державної адміністрації, мають підстави відповідно до Закону на вилучення декларацій з відкритого доступу. В такому випадку керівник Управління надає інформацію Голові районної державної адміністрації і саме Голова (заступник Голови) направляє до НАЗК відповідне подання про вилучення декларацій з відкритого доступу.

Приклад 4:

Колишній депутат районної ради склав повноваження у минулому році та після цього не виконував обов’язки особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, разом з тим він має підстави на вилучення декларацій з публічної частини Реєстру. В такому випадку він може звернутися до голови районної ради, де він виконував повноваження, а голова (заступник голови) районної ради, за наявності підстав, направляє до НАЗК подання про вилучення декларацій колишнього депутата з відкритого доступу. 

Приклад 5:

Працівник Міністерства  мобілізований до лав ЗСУ. Відповідне подання про вилучення його декларацій з відкритого доступу до НАЗК направляє начальник (заступник начальника) Генерального штабу Збройних Сил України. 

Додаткова інформація щодо вилучення декларацій з відкритого доступу міститься за посиланнями: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/vidnovlennya-e-deklaruvannya-yak-vyluchyty-deklaratsiyu-z-vidkrytogo-dostupu/ та https://nazk.gov.ua/uk/novyny/vyluchennya-deklaratsiyi-z-vidkrytogo-dostupu-chy-bude-konflikt-interesiv-u-posadovtsya-yakshho-vin-pidpyshe-i-napravyt-do-nazk-podannya-na-vyluchennya-svoyeyi-deklaratsiyi/ 

Застереження! Опублікована вище інформація є чинною станом на дату публікації, може оновлюватися відповідно до змін законодавства та/або доповнюватися на основі запитів користувачів. Радимо орієнтуватися на роз’яснення, викладені у Базі знань (https://wiki.nazk.gov.ua/), адже саме тут вони систематично оновлюються та є найактуальнішими.

Останні новини

15.07.2024
14:56
НАЗК за результатами повної перевірки декларації виявило у одеського ексмитника ознаки необґрунтованих активів на понад 3,2 млн грн
12:49
НАЗК за результатами повної перевірки  виявило ознаки відображення недостовірних відомостей у декларації нардепа на понад 5,8 млн грн
11.07.2024
16:21
НАЗК презентувало на зустрічі OLAF в Брюсселі загальнонаціональні українські інформаційні кампанії, спрямовані на запобігання корупції
12:19
Розбудова інституту викривання в Україні: досягнення та виклики обговорили на щорічній конференції
09:49
Конфлікт інтересів: 17 протоколів, 12 приписів, 93 завершених моніторингів за І півріччя 2024 року
10.07.2024
15:19
НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення у народного депутата на понад 70 млн грн
14:34
Цивільна конфіскація: квартиру посадовиці Галицької митниці конфісковано за матеріалами НАЗК
12:10
НАЗК оголошує добір на п’ять нових вакансій
09.07.2024
15:05
Понад 200 повних перевірок декларацій завершило НАЗК: виявлено порушень на 700 млн грн 
13:00
НАЗК ініціює процес оцінки стану імплементації рекомендацій НАТО з розбудови доброчесності
05.07.2024
10:50
НАЗК та СІРЕ співпрацюватимуть в напрямку залучення приватного сектору до ініціатив із розбудови доброчесності та запобігання корупції
09:18
Антикорупційна експертиза: НАЗК у червні виявило корупціогенні фактори у 12 з 310 перевірених проєктів актів
04.07.2024
17:05
Стартувало оцінювання ефективності роботи антикорупційних уповноважених за новою Методологією
15:50
Конфлікт інтересів: червневі протоколи, приписи та рішення суду
03.07.2024
15:38
НАЗК виявило ознаки набуття необґрунтованих активів у ексзаступника Генпрокурора на майже 29 млн грн
14:50
«Викривачі корупції в Україні: успіхи та виклики»: запрошуємо до участі у четвертій щорічній конференції
10:57
За матеріалами НАЗК та ДБР повідомлено про підозру експодатківиці – не задекларувала майно на 3 млн грн
02.07.2024
16:17
Експерти оцінили рівень корупції та роботу антикорупційних органів в Україні: результати дослідження
28.06.2024
18:46
“Прозорі школи” і “Прозорі університети”: Офіс доброчесності НАЗК презентував проєкти для освітян з Волині
15:00
НАЗК та Укрзалізниця підписали меморандум про співпрацю в розбудові культури доброчесності
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua