НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
79
судових справ викривачів
супровід яких здійснює НАЗК
372
антикорупційних
програм перевірено
137
антикорупційних
експертиз проведено
10400
кількість осіб внесених
до реєстру корупціонерів
Запобігання та протидія корупції

Законопроєкт № 5309, прийнятий Парламентом, містить корупціогенні фактори – антикорупційна експертиза НАЗК

Посилання скопійовано
Законопроєкт № 5309, прийнятий Парламентом, містить корупціогенні фактори – антикорупційна експертиза НАЗК

Сьогодні Парламент прийняв законопроєкт № 5309 про внесенням змін до  Закону України «Про публічні закупівлі». Початково цими змінами було запропоновано уточнити та удосконалити окремі норми для розв’язання практичних проблем, що виникають під час здійснення закупівель. 

Водночас під час розгляду законопроєкту до нього було внесено та проголосовано поправку про виключення будівництва Великої кільцевої дороги у Києві з-під дії Закону “Про публічні закупівлі”, хоча на комітеті ця правка підтримана не була.

Це означає, що десятки мільярдів гривень будуть витрачені на масштабний проєкт для будівництва Великої кільцевої дороги в обхід прозорих тендерних процедур, які покликані мінімізувати корупцію та забезпечити добросовісну конкуренцію.

За результатами антикорупційної експертизи цього проєкту Національне агентство також виявило корупціогенні фактори у нових правилах оскаржень в Антимонопольному комітеті України (АМКУ). Так, законопроєкт зобов’язує бізнес під час оскарження закупівель до АМКУ надавати перелік документів (доказів) порушень їхніх прав і інтересів. Водночас скаржник і без цієї норми зобов’язаний подати обґрунтування своєї скарги, а всі необхідні документи та матеріали, необхідні для її розгляду, розміщені в системі Прозорро.

Враховуючи це, така норма може позбавити бізнес права на оскарження і дозволить АМКУ на власний розсуд залишати скарги без розгляду.

Висновок антикорупційної експертизи НАЗК: https://bit.ly/3wRN4jA

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

11 Листопада 2021
НАЗК направило до суду 14 адмінпротоколів за тиждень
11 Листопада 2021
Кошти платників податків на рахунок партії «Голос» за IV квартал не були перераховані через відсутність рішення ВС за касаційною скаргою
10 Листопада 2021
Депутат місцевої ради не зміг підтвердити півмільйона доларів готівкою: гроші начебто зберігаються на території Республіки Молдова в Придністров’ї
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр