НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК презентувало дослідження та рекомендації з усунення корупційних ризиків у централізованих тилових закупівлях для ЗСУ

15.11.2024

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) презентувало дослідження “Корупційні ризики під час здійснення централізованих тилових закупівель для ЗСУ”. Дослідження доступне українською та англійською мовами.

Метою дослідження було об’єднати зусилля стейкхолдерів для вдосконалення системи оборонних закупівель та сприяння імплементації рекомендацій, наданих за результатами Стратегічного огляду системи оборонних закупівель України. Огляд було проведено в межах Комплексного пакету допомоги НАТО для України (КПД) для наближення до стандартів країн-членів НАТО. 

Вказане дослідження було проведено спільно з Міністерством оборони України (Міноборони) та державним підприємством Міноборони “Державний оператор тилу”, а також за консультативної та фінансової підтримки Центру з питань доброчесності в оборонному секторі (CIDS) при Міністерстві оборони Норвегії.

У презентації взяли участь також представники НАТО, Міноборони Норвегії, Посольства Латвії, в.о. Спеціального радника з питань оборони Великої Британії, Міноборони, державних підприємств Міністерства оборони України “Державний оператор тилу” та “Агенція оборонних закупівель”, а також представники інших органів сектору безпеки та оборони, громадських та міжнародних організацій.

Відсутність системного підходу до формування та реалізації політики оборонних закупівель, неузгодженість законодавства та ролей міністерств, відсутність належної перевірки контрагентів під час здійснення оборонних закупівель, єдиного підходу до визначення вартості товарів, нездійснення актуалізації  технічних специфікацій  до  предметів  постачання, нечіткість умов перерахування попередньої оплати, відсутність  достатнього  механізму  для  контролю за виконанням умов договору - це лише частина з 11 виявлених ключових проблем у системі оборонних закупівель України. 

“Сектор оборони визначено однією із пріоритетних сфер запобігання корупції в Антикорупційній стратегії на 2021-2025 роки, а тема оборонних закупівель визначена однією з п’яти проблем у цій сфері. В рамках Стратегічного огляду системи оборонних закупівель НАТО за результатами роботи української делегації, у складі якої були, зокрема, представники НАЗК, у співпраці зі стороною НАТО було розроблено три Політичні рекомендації високого рівня щодо стратегічних змін у системі оборонних закупівель України та визначена окрема рекомендація щодо дій, також надана 21 узагальнена рекомендація, які є доповненням до високорівневих Політичних рекомендацій”, - зазначив очільник НАЗК Віктор Павлущик.  

Також він вказав, що важливим завданням залишається удосконалення системи оборонних  закупівель  України  та  вирішення  корупційних  системних проблем. Крім того, залишається необхідність посилення координації між Міноборони, Мінекономіки та Мінстратегпромом під час формування політики у згаданій сфері.

«Під час Саміту НАТО ми узгодили Комплексний пакет допомоги для України, і ця робота триває з акцентом на підзвітності та відповідальності. Впровадження реформ та боротьба з корупцією є стратегічними пріоритетами України, адже корупція – це виклик для нашої безпеки, який підриває довіру та знижує ефективність оборонних зусиль. Серед ключових напрямків є посилення належного врядування та партнерські зусилля з НАТО. Презентоване дослідження є важливим етапом у довготривалому процесі мінімізації ризиків», — зазначив керівник програми Комплексного пакету допомоги НАТО для України Представництва НАТО в Україні Ріана Андрійо.

Керівник Управління формування політики доброчесності у сфері безпеки та оборони НАЗК Ярослав Любченко разом з представниками управління Мартою Івашків і Дариною Полоус презентували дослідження та наголосив, що Національне агентство активно співпрацювало з експертами Центру з питань доброчесності в секторі оборони при Міністерстві оборони Норвегії і Альянсу, та врахувало їхні рекомендації, розроблені в рамках Стратегічного огляду системи оборонних закупівель України, які є частиною Комплексного пакета допомоги НАТО. 

Крім того, наразі НАЗК долучено до спільної роботи над планом імплементації зазначених рекомендацій разом із Міноборони, Верховною Радою України, Мінекономіки та органами, що входять до складу сектору безпеки та оборони. Виконання зазначених рекомендацій спрямоване на приведення українських оборонних закупівель до міжнародних стандартів та євроатлантичної інтеграції. 

Окрема панель була присвячена обговоренню ключових досягнень у системі оборонних закупівель у 2024 році та викликів системи оборонних закупівель у 2025 році. 

Останні новини

15.11.2024
11:00
НАЗК презентувало дослідження та рекомендації з усунення корупційних ризиків у централізованих тилових закупівлях для ЗСУ
14.11.2024
15:42
Звіт Єврокомісії 2024: оцінка прогресу України у сфері запобігання та боротьби з корупцією
12.11.2024
12:01
НАЗК долучилось до засідання Антикорупційної робочої групи країн Великої сімки “ACT for Ukraine” в Токіо
11.11.2024
16:57
НАЗК та ЄБА працюватимуть над розбудовою етичного лобіювання та прозорості в бізнесі
10:11
Антикорупційна експертиза: НАЗК виявило 17 корупціогенних факторів в НПА та надало 18 рекомендації для їх усунення
08.11.2024
17:18
Корупція – не наш спадок, тому маємо впровадити системні зміни, аби не передати його наступним поколінням, – Голова НАЗК
10:57
Порушень на 685 млн грн виявлено за результатами 88 завершених повних перевірок декларацій у жовтні
07.11.2024
17:58
Митниця, перетин кордону та лісове господарство: Голова НАЗК розповів про найпоширеніші корупційні ризики на Закарпатті
06.11.2024
14:51
НАЗК нагадує про завершення кампанії звітування для політичних партій за III квартал 2024 року
11:18
Конфлікт інтересів: приписи, обґрунтовані висновки, протоколи та рішення суду жовтня
04.11.2024
15:17
НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні законопроєкту щодо удосконалення доступу компетентних органів державної влади до таємниці страхування
31.10.2024
18:39
Цивільна конфіскація: 2,2 млн грн депутата міськради Дніпропетровщини стягнуто в дохід держави за матеріалами НАЗК
30.10.2024
16:58
Заступник голови НАЗК обговорив із владою Одещини антикорупційні запобіжники у діяльності МСЕК, ВЛК та митниці
29.10.2024
18:30
Стартує серія вебінарів з питань доброчесності!
28.10.2024
13:12
За матеріалами НАЗК і ДБР до суду скеровано справу щодо незаконного збагачення на майже 58 млн грн посадовця ЗСУ
26.10.2024
18:00
Публікації з заголовками про те, що у керівників МСЕК неможливо конфіскувати незаконно набуті кошти є маніпуляцією: розʼяснення НАЗК
21.10.2024
09:23
Уряд вніс зміни до Державної антикорупційної програми на 2023 – 2025 роки
18.10.2024
19:15
Винагорода за повідомлення про корупцію: ще один викривач отримав виплату
17:11
Запрошуємо ІТ-компанії до участі у тендері з закупівлі послуг зі створення інформаційно-комунікаційної системи DWH/DM для НАЗК
16.10.2024
16:38
Уряд затвердив Положення про Реєстр прозорості, розроблене НАЗК
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua