НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК 2.0. Запобігання та виявлення корупції-2022: курс для антикорупційних уповноважених, захист у справі Олега Поліщука та 102 антикорупційні експертизи

01.02.2023
НАЗК 2.0. Запобігання та виявлення корупції-2022: курс для антикорупційних уповноважених, захист у справі Олега Поліщука та 102 антикорупційні експертизи

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) - це, насамперед, орган, який займається попередженням корупційних проявів. Тому напрями антикорупційної експертизи, роботи з антикорупційними уповноваженими та викривачами заслуговують на особливу увагу.

«Місія Агентства — запобігати корупції. Для цього ми синхронізуємо зусилля та навчаємо антикорупційних уповноважених, контролюємо корупційні ризики в законотворчості парламентарів та захищаємо посадовців, які наважилися повідомити про корупцію у своєму органі. За рік ми промоніторили майже 4 тис. законопроектів на виявлення корупційних ознак, створили навчальний курс для уповноважених та відстояли право Олега Поліщука на звання викривача. Далі лише більше», — підкреслив заступник Голови Андрій Вишневський

Які результати антикорекспертиз?

  • Промоніторено 3905 проектів законів та актів Уряду на предмет виявлення в їх редакціях ознак необхідності проведення антикорупційної експертизи.
  • З відібраних проектів проведено 102 антикорупційні експертизи.
  • До Національної ради з відновлення України від наслідків війни направлені рекомендації НАЗК щодо мінімізації корупційних ризиків для врахування в Плані відновлення у сферах економіки, інфраструктури, містобудування, освіти, ВПК, аудиту збитків, охорони здоров’я та фінансів.
  • Мінімізовані корупційні ризики у вступній кампанії 2022 (за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) у партнерстві з ГО «Асоціація юридичних клінік України»). Зокрема:
  • проведено антикорупційну експертизу Порядку вступної кампанії 2022 р. та підготовлені рекомендації із запобігання корупційним ризикам;
  • розроблено Методичні рекомендації та Порядок роботи антикорупційного уповноваженого під час вступної кампанії - 2022;
  • рекомендації впроваджені в 10 пілотних закладах вищої освіти.
Що було зроблено для професійного розвитку антикорупційних уповноважених?

  • Запустили онлайн-курс для антикорупційних уповноважених (за сприяння Програми розвитку ООН UNDP Ukraine /ПРООН в Україні в межах програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та Командою SAAD Festival).
  • Презентували Методичні рекомендації для уповноважених про здійснення аналізу контрагентів у публічних закупівлях (партнерський проект із ГО «Фундація інституційного розвитку» (FID) та ГО «StateWatch» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»).
  • Презентували аналітичне дослідження «Роль лідера в протидії корупції: аналітичний огляд впровадження концепції «Tone At The Top»». Підготовлено в межах спільного проекту НАЗК та Програми розвитку ООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та Асоціацією юридичних клінік України.
  • Внесли три приписи Міноборони про усунення порушень вимог Закону України «Про запобігання корупції» та захищені гарантії незалежності уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції оборонного відомства.
Як НАЗК розвивало інститут викривачів?

  • Захист прав викривача Олега Поліщука в справі за його позовом до ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо незаконного притягнення до дисциплінарної відповідальності. 9 листопада 2022 року Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу НАЗК та залишив у силі рішення суду першої інстанції, яким визнано незаконним та скасовано наказ ДП НАЕК «Енергоатом» про застосування до викривача догани. Задовольнивши касаційну скаргу НАЗК, Верховний Суд поставив крапку в питанні набуття Олегом Поліщуком статусу викривача та поширенні на нього прав та гарантій захисту викривача.
  • 2 вересня 2022 року проведено другу щорічну конференцію «Викривачі корупції в Україні: успіхи та виклики» спільно з Міждисциплінарним науково-освітнім центром протидії корупції НаУКМА (ACREC) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
  • НАЗК спільно з проектом USAID «ВзаємоДія», Міждисциплінарним науково-освітнім центром протидії корупції (ACREC) та Національною школою суддів України провели тренінг «Особливості судового розгляду справ щодо викривачів корупції». У тренінгу взяли участь судді місцевих загальних судів та апеляційних судів.

НАЗК 2.0. Запобігання та виявлення корупції-2022: курс для антикорупційних уповноважених, захист у справі Олега Поліщука та 102 антикорупційні експертизи
НАЗК 2.0. Запобігання та виявлення корупції-2022: курс для антикорупційних уповноважених, захист у справі Олега Поліщука та 102 антикорупційні експертизи

Останні новини

21.02.2025
17:13
Найбільше корупційних ризиків на Тернопільщині зосереджені в містобудуванні та землевідведенні: робоча поїздка НАЗК до Тернополя
12:10
Як декларувати спадщину
10:00
Цивільна конфіскація: у посадовця МВС конфіскували 4,6 млн грн і авто за матеріалами НАЗК
20.02.2025
18:00
НАЗК запрошує до консультацій з громадськістю щодо законопроєкту про посилення ролі Громадської ради при Держмитслужбі
17:48
Звіт GRECO: відзначено прогрес України у виконанні антикорупційних рекомендацій для суддів, прокурорів і парламентарів (звіт українською)
14:51
5 нових вакансій в НАЗК: шукаємо дизайнера, спеціалістів з міжнародного співробітництва, HR, ІТ
14:28
Удосконалення лісового законодавства: НАЗК направило до ВРУ рекомендації для усунення корупційних ризиків
19.02.2025
15:51
НАЗК презентувало міжнародним партнерам механізми антикорупційного контролю у відновленні України
14:14
Понад 130 політичних партій не подали звіти до НАЗК за ІV квартал 2024 року
12:13
Корупція боїться твого контролю: НАЗК реалізувало загальнонаціональну інформаційну кампанію
11:10
Обов’язок декларування військовослужбовцями і членами їх сімей: ключові аспекти
18.02.2025
12:40
Запобігання конфлікту інтересів при преміюванні міських голів: рекомендації та законодавчі вимоги
17.02.2025
13:00
Цивільна конфіскація: майже 3,3 млн грн можуть стягнути в дохід держави з посадовця Мін'юсту за матеріалами НАЗК та ДБР
14.02.2025
13:30
Як сформувати довідку “Дані для декларації”: покрокова інструкція
12:14
НАЗК розробило рекомендації для усунення корупційних ризиків у лісовому господарстві
13.02.2025
18:00
Порушень на понад 284 млн грн виявило НАЗК за результатами повних перевірок декларацій у січні
13:45
До уваги медіа: запрошуємо на презентацію дослідження “Корупційні ризики у лісовому господарстві”
11:23
Майно за кордоном: чи треба декларувати?
12.02.2025
10:39
НАЗК вдосконалило роз’яснення щодо конфлікту інтересів
11.02.2025
13:19
Начальнику відділу Державної казначейської служби на Полтавщині повідомили про підозру за матеріалами НАЗК
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua