НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК сприяє місцевій владі Івано-Франківщини в мінімізації корупційних ризиків та розбудові доброчесності

19.04.2024

Під час робочої поїздки на Івано-Франківщину команда Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) провела низку зустрічей з очільниками області та міста. Задля сприяння ефективності та прозорості роботи органів влади на місцях та підвищення довіри до неї громадян Національне агентство ініціювало прямий діалог з регіонами. У фокусі – досягнення в антикорупційній діяльності балансу між покаранням за вчинені корупційні злочини, запобіганням порушенням та корупційним ризикам та формуванням доброчесної поведінки службовців.  

Під час зустрічей з очільниками Івано-Франківської обласної військової адміністрації (ОВА) Світланою Онищук і обласної ради Олександром Сичом, міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківим, а також під час виступу на сесії обласної ради заступник голови НАЗК Артем Ситник акцентував на необхідності виправдати очікування суспільства щодо подолання корупції, яка, відповідно до даних соціологічних досліджень, перебуває на другому місці серед найсерйозніших проблем України після збройної агресії рф. Саме від свідомості місцевого керівництва залежить, наскільки швидко і продуктивно запрацюють всі превентивні антикорупційні механізми.

За словами Артема Ситника, сьогодні на Прикарпатті досить успішно реалізуються антикорупційні заходи. Про це, зокрема, свідчить своєчасне підключення місцевих органів влади до Порталу викривачів, а також аналіз поданих місцевими службовцями декларацій. Івано-Франківська область – серед тих регіонів України, де зафіксовано один з найнижчих показників несвоєчасно  поданих декларацій. Наразі з понад 300 розпочатих НАЗК повних перевірок, які охоплюють декларації з найвищим ризиком,  з Івано-Франківщини - лише три.

На зустрічах з очільниками регіону також йшлося про необхідність реалізації заходів, передбачених антикорупційними програмами місцевих органів влади, проведення публічних та відкритих конкурсів на посади очільників комунальних підприємств, уникнення конфлікту інтересів під час виконання повноважень, а також забезпечення гарантій незалежності антикорупційних уповноважених.

Згідно з дослідженнями, які проводило НАЗК, до сфер з високим рівнем корупційних ризиків належить проведення закупівель. Нацагентство дослідило корупційні ризики під час проведення публічних закупівель в умовах воєнного стану, а також розробило методичні матеріали, які стануть в нагоді місцевим керівникам під час реалізації процедури закупівель. З метою підвищення рівня прозорості та підзвітності використання бюджетних коштів НАЗК рекомендує сповна використовувати можливості електронних майданчиків з відкриттям максимально повної інформації про закупівлі товарів, робіт та послуг. Також для зниження корупційних ризиків важливо проводити аналіз контрагентів

Артем Ситник закликав місцевих керівників з відповідальністю впроваджувати ті заходи, які для органів місцевого самоврядування та обласних адміністрацій передбачає Державна антикорупційна програма до 2025 року (ДАП). Саме ДАП, розроблена НАЗК і ухвалена урядом рік тому, є найбільш фундаментальним документом, покликаним радикально знизити рівень корупції в країні в цілому і в ОМС зокрема. Його імплементація дозволить досягти успіху у питанні зменшення рівня корупції та її толерування суспільством.

«НАЗК приділяє велику увагу просвітницькій та інформаційній роботі. Формування нульової толерантності до корупції починається не з того, що відбуваються затримання, а з того, що ми формуємо у школах і вищих навчальних закладах негативне ставлення до корупції. Аби діти, які закінчать школу, мали уявлення про те, що корупція є тією загрозою, що блокує розвиток держави,  і навпаки, її відсутність є запорукою її успіху», - зазначив Артем Ситник.

Він наголосив, що наратив про тотальну корумпованість України активно використовує російська пропаганда, аби дискредитувати нашу державу на світовій арені, використовуючи ці меседжі для блокування зовнішньої допомоги тощо. Спільне завдання всіх органів влади  - довести на ділі, що це не так. 

НАЗК займає активну позицію в процесі побудови довіри до органів влади, формування доброчесності в громадах та суспільстві загалом. Наразі  понад 20 ОМС і дві асоціації громад долучилися до підписання декларації розбудови доброчесності, ініційованої Національним агентством. Серед них - Івано-Франківська міська рада.

Нагадаємо, раніше керівництво та представники НАЗК здійснили робочі поїздки до Львова, Харкова, Дніпра, Чернівців, та Житомира. Їхня мета – посилити співпрацю НАЗК з регіонами, залучити громади до розбудови доброчесності, сприяти мінімізації корупційних ризиків, а також посилити співпрацю із закладами загальної середньої освіти та вищої освіти, журналістами та громадськими організаціями.

Останні новини

28.06.2024
18:46
“Прозорі школи” і “Прозорі університети”: Офіс доброчесності НАЗК презентував проєкти для освітян з Волині
15:00
НАЗК та Укрзалізниця підписали меморандум про співпрацю в розбудові культури доброчесності
09:51
Побудова антикорупційного комплаєнсу і доброчесності в бізнесі: НАЗК презентувало настільну книгу
27.06.2024
18:13
Запобігання корупційним ризикам, викривання корупції та прозорість влади: команда НАЗК відвідала Волинь
26.06.2024
18:45
НАЗК припиняє фінансування політичній партії «Голос» через недостовірні відомості у звітах на майже 5 млн грн
17:21
Апеляція підтвердила рішення ВАКС стягнути активи колишніх керівників АТ «Мотор Січ», виявлені НАЗК
10:39
Анонс НАЗК презентує результати соціологічного експертного дослідження «Корупція в Україні 2023: погляд та оцінки експертів»
25.06.2024
10:34
Доброчесне лобіювання: НАЗК провело консультації з громадськістю щодо Правил етичної поведінки
22.06.2024
11:59
IACC-2024 у Вільнюсі: НАЗК зміцнює співпрацю з міжнародними партнерами з Євросоюзу та ОАЕ  
21.06.2024
18:18
НАЗК та Базельський інститут управління уклали меморандум про співпрацю
17:42
Антикорупційні та правоохоронні органи 25 держав підписали у Вільнюсі спільну заяву про координацію зусиль протидії корупції 
13:16
Анонс НАЗК запрошує до обговорення проєкту наказу про внесення змін до Порядку відбору декларацій для повної перевірки та її черговість
10:00
НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні законопроекту щодо посилення гарантій його незалежності
20.06.2024
15:42
Напередодні старту перемовин щодо членства в ЄС європейські урядовці вивчають стан роботи антикорупційної інфраструктури України  
11:27
НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення та декларування недостовірних відомостей на понад 25 млн грн у колишнього столичного податківця (виправлено)
19.06.2024
16:24
Співробітництво з міжнародними стейкхолдерами та залучення найкращих антикорупційних практик – робота делегації НАЗК у Вільнюсі 
09:33
Заходи Державної антикорупційної програми у секторі оборони: стан виконання і виклики 
18.06.2024
09:30
Голова НАЗК взяв участь в обговоренні управління корупційними ризиками у відбудові на засіданні Цільової антикорупційної групи при ОЕСР
17.06.2024
20:52
Всеволод Князєв тимчасово відсторонений від здійснення правосуддя на підставі рішення ВРП за скаргою НАЗК
09:43
Повні перевірки: не варто штучно нарощувати розмір готівки у декларації 
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua