Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило повну перевірку декларацій суддів Конституційного Суду України (КСУ). У деклараціях двох суддів КСУ виявлено ознаки кримінального правопорушення.
Так, ознаки кримінального правопорушення за ст. 366-2 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації) виявлено за результатами перевірки декларацій таких суддів:
- Віктор Кривенко (результати перевірки). Недостовірні відомості – 4 млн гривень. Суддя не задекларував земельну ділянку в Автономній Республіці Крим, яка йому належить.
- Олександр Касмінін (результати перевірки). Недостовірні відомості – 2,4 млн гривень. Суддя не вказав відомості про вартість квартири загальною площею 150,5 м2 у м. Києві.
Також у декларації за 2019 рік судді КСУ Володимира Мойсика, перевірку якої НАЗК розпочало на підставі звернення про можливе недостовірне декларування, виявлено ознаки адміністративного правопорушення. НАЗК встановило, що суддя не вказав у декларації дохід у сумі 239 тис. грн, отриманий у вигляді звільнення від сплати боргу за кредитним договором.
У деклараціях п’яти суддів КСУ – Олександра Тупицького, Ігоря Сліденка, Сергія Саса, Віктора Городовенка, Віктора Колісника виявлено незначні порушення, які не тягнуть за собою адміністративну чи кримінальну відповідальність.
У декларації за 2020 рік Олександр Тупицький вже вказав земельну ділянку площею 126 м2, розташовану поблизу Ялти в Автономній Республіці Крим.
Проте суддя зазначив, що земельна ділянка з 2018 року перебуває у його власності. У межах перевірки встановлено, що Олександр Тупицький не набув право власності на земельну ділянку відповідно до законодавства України. За наявною в НАЗК інформацією, суддя фактично отримав цю ділянку в користування.
Як повідомлялося, у деклараціях за попередні роки Олександр Тупицький взагалі не зазначав відомості про свою земельну ділянку в Криму, яку він отримав за російським законодавством.
НАЗК у 2021 році вже завершило повну перевірку 1 тис. декларацій.
Також усі декларації посадовців, подані з 1 січня 2021 року (близько 880 тис. декларацій), автоматично проаналізовано цифровими інструментами та визначено показник рейтингу ризику кожної декларації. Ті декларації, у яких виявлено найбільше ризиків, НАЗК узяло у повну перевірку.
Всі результати перевірки декларацій розміщені на нашому вебсайті у розділі «Моніторинг діяльності НАЗК».