НАЗК перевіряє відомості щодо можливого конфлікту інтересів у Петра Порошенка

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснює постійний моніторинг високопосадовців щодо порушення норм законодавства про конфлікт інтересів. 

У тому числі такий моніторинг здійснюється і стосовно народного депутата, п’ятого Президента України Петра Порошенка. У рамках цього моніторингу наразі триває перевірка інформації, яку надав позивач у справі, інформація про яку сьогодні була поширена Окружним адміністративним судом міста Києва.

У чому суть справи?

12 березня 2020 року НАЗК отримало від позивача в справі Повідомлення про корупційне правопорушення.

У цьому повідомленні позивач робить припущення щодо можливого вчинення Петром Порошенком правопорушення щодо здійснення фіктивного продажу ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському». Позивач стверджує, що фіктивний продаж міг дозволити Порошенку отримувати неправомірну вигоду з закупівель у сфері оборони, оскільки перебуваючи на посаді Президента України він здійснював повноваження Головнокомандувача Збройних сил України. 

Оскільки вказана інформація не була підкріплена конкретними фактами або документальними свідченнями, у відповіді на Повідомлення позивача НАЗК роз’яснила, що поданих ним даних не достатньо для вчинення дій з боку Агентства.

У той же час НАЗК враховано надану позивачем інформацію під час здійснення моніторингу з питань дотримання народним депутатом, п’ятим Президентом України Петром Порошенком вимог законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. У межах моніторингу здійснюється перевірка вказаних у Повідомленні відомостей на достовірність.