НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Виконання Державної антикорупційної програми усіма органами влади має стати відповіддю на запит українського суспільства на справедливість — Голова НАЗК

Посилання скопійовано
Виконання Державної антикорупційної програми усіма органами влади має стати відповіддю на запит українського суспільства на справедливість — Голова НАЗК

Корупція — це глобальна проблема. Питання боротьби з корупцією піднімаються на найвищих рівнях світових інституцій, таких як Європейський Союз та Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Україна має продемонструвати лідерство у цьому питанні і ми вже маємо для цього усе необхідне. Забезпечення виконання Державної антикорупційної програми (ДАП) до 2025 року усіма органами влади має стати відповіддю на запит українського суспільства на справедливість та на прозорий процес повоєнного відновлення.

Про це зазначив очільник Національного  агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков під час панельної дискусії «На захисті демократії: конституційний та антикорупційний контроль» в межах Форуму громадянського суспільства «Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України», який організовує Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину (ІСАР) “Єднання”.

«ДАП — це про запобігання корупції, а не про боротьбу з її наслідками. Запобігання – це перш за все про іншу якість державної політики , тобто правила співжиття для всіх, які мінімізують корупційні ризики. Посилення боротьби з корупцією є однією з ключових вимог до України на її шляху до вступу в ЄС. Ми бачимо, що Президент поставив боротьбу з корупцією у пріоритет внутрішньої політики України і бачимо спільну роботу Уряду та Парламенту у цьому напрямку. НАЗК, міжнародні партнери та громадянське суспільство очікують якісної та ефективної імплементації ДАП на всіх рівнях влади», — додав Олександр Новіков.

Зокрема, він нагадав, що ДАП також передбачає ухвалення закону про лобіювання. Це допоможе зробити політичну систему України прозорішою та підзвітнішою.

«Законодавче врегулювання процесів лобіювання є однією з вимог Групи держав проти корупції (GRECO) до України. Лобіювання – це частина інституту конфлікту інтересів, а конфлікт інтересів є невід’ємною складовою майже кожного корупційного правопорушення. Щоби унеможливити корумпованість законодавчого процесу, необхідно сформувати ефективне законодавство про лобізм. ДАП передбачає розробку закону про лобіювання. Такий закон стає особливо важливим в рамках повоєнного відновлення України,особливо  під час надходження іноземних інвестицій на відбудову», — підкреслив очільник НАЗК.

Він нагадав, що важливу роль в державних процесах України відіграє саме громадянське суспільство і закликав доєднатись до команди НАЗК. «Україна має потужне громадянське суспільство. Саме громадськість може та має відслідковувати виконання ДАП та мотивувати органи влади ефективно імплементувати її. НАЗК завжди виступало за відкритість та взаємодію у своїй роботі. Саме тому ми запрошуємо долучатися до команди НАЗК представників громадськості та інших фахівців, хто готовий та хоче будувати доброчесну владу та справедливе суспільство в Україні», — сказав Олександр Новіков.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

26 Вересня 2023
НАЗК вітає відновлення подання звітів політичними  партіями  та їх перевірки: Президент підписав закон №3337  
26 Вересня 2023
Вдосконалення законодавства у сфері конфлікту інтересів: НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні законопроектів 
26 Вересня 2023
До Єдиного порталу повідомлень викривачів підключено Нацполіцію та ДБР
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр